سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایران از هر ابتکاری برای حل بحران یمن استفاده می‌کند

به گزارش نویدتهران،سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر ابتکاری برای حل بحران نهایی یمن استفاده می‌کند چراکه وضعیت فعلی مردم یمن یک وضعیت بسیار اسفناک است.

 خطیب زاده در ادامه نشست خبری خود در خصوص ارتباط سفر امیر قطر به عربستان با گفتگو‌های تهران – ریاض افزود: هیچ کدام از دولت‌های اسلامی نباید راضی به این وضعیت مردم یمن باشند و اگر عربستان هرچه زودتر بپذیرد مسیری جنگی که رفته مسیر غلطی بوده و به این امر پایان دهد، برای خود این کشور و مردم منطقه بهتر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در خصوص بیانیه گروه هفت که در لندن علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شد گفت: این بیانیه واقعا جای تاسف دارد، چرا که ما بار‌ها اعلام کردیم مخالف هرگونه تولید، ​ انباشت و استفاده از سلاح کشتار جمعی و هسته‌ای هستیم، ارائه چنین بیانیه‌هایی هرگز نمی‌تواند به فضایی که در مذاکرات وین شکل گرفته تاثیر بگذارد. این بیانیه نافی آن فضایی است که هم اکنون در وین وجود دارد.

 خطیب زاده تصریح کرد: سران جی ۷ حتما فراموش کردند طرفی که از برجام خارج شد و قطعنامه شورای امنیت را بی اعتبار ساخت و همه را به خاطر پایبندی به این قطعنامه تنبیه کرد، شریک دیروز و امروز آن ها، آمریکاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همین کشور‌های اروپایی در بی عملی مطلق آمریکا در تروریسم اقتصادی ضد ملت ایران و در میانه فراگیری کرونا همراهی کردند.

خطیب زاده گفت: امروز نیز تحریم‌ها و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران پابرجاست و هنوز هیچ کدام از کشور‌های اروپایی ذیل برجام به رفع تحریم‌ها عمل نکرده اند.