امیر حاتمی در دیدار با وزیر دفاع بلاروس:

ایران، روسیه و سوریه ‌در مبارزه با تروریسم ‌توطئه‌های زیادی را ‌خنثی کردند

به گزارش نویدتهران،وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز سفر به روسیه برای شرکت در کنفرانس امنیتی مسکو، با وزیر دفاع بلاروس دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با ابرا‌‌ز ‌علاقه از توسعه تعلامات دفاعی نظامی بین ایران و بلاروس گفت: امیدواریم مناسبات دفاعی و نظامی دو کشور نیز متناسب با روابط سیاسی فی مابین توسعه یافته و در آینده شاهد تشکیل نشست‌های کارشناسی و تخصصی بین دو کشور باشیم.
وی به همکاری‌های سه جانبه ایران، روسیه و سوریه و اخیراً ترکیه در مبارزه با تروریسم در سال‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: بحمدالله توانستیم با همکاری‌های مشترک توطئه‌های زیادی را در منطقه خنثی کنیم.
امیر حاتمی با اشاره به تحریم‌های سالیان اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: کشورمان توانسته تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی را به فرصت تبدیل کرده و با خوداتکایی همه نیازهای داخلی را برطرف کند.
وزیر دفاع بلاروس نیز در این دیدار با ابراز علاقه از همکاری و تعامل با جمهوری اسلامی ایران، تعلامات دو جانبه را پویا و روبه گسترش توصیف کرد.
تبره کلژنرال آندره راوکوف ‌با ابراز علاقه جهت توسعه همکاری های دفاعی و نظامی دو کشور تصریح کرد: امیدواریم با تشکیلا کمیسیون‌های همکاری‌های مشترک با حضور کارشناسان و متخصصین فنی و نظامی دو کشسور، همکاری‌های دوجانبه را‌ گسترش دهیم.
وزیر دفاع بلاروس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همواره از نقش‌آفرینی ایران در مبارزه و مقابله با تروریسم حمایت کرده و آن را تحسین کرد‌ه‌ایم.
ديدار و گفت‌‌وگو با ارتشبد «سرگئي شويگو» وزير دفاع روسيه از ديگر برنامه‌هاي امروز وزير دفاع است.