رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور :

ایجاد محدویت برای بدهکاران مالیاتی/ انجام استعلام برای شناسایی اموال خاوری

به گزارش نویدتهران،رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:سازمان به لحاظ سابقه فعالیتش گرفتار بروکراسی در گذشته بود؛ اما در سنوات اخیر با برنامه ریزی‌های انجام شده و راهبرد مشخص در حال تحول و ارتفا است.
احمد تویسرکانی رئیس سازمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن خیرمقدم و تبریک به متاسبت ایام الله دهه فجر تصریح کرد: سازمان ثبت املاک کشور به لحاظ ارتباطات گسترده با مردم و ارائه خدمت به آن‌ها لازم است فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان را به سمع مردم برساند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان عمدتا در جهت ارتقای خدمت رسانی به مردم است، گفت: سازمان به لحاظ سابقه فعالیتش گرفتار بروکراسی در گذشته بود؛ اما در سنوات اخیر با برنامه ریزی‌های انجام شده و راهبرد مشخص در حال تحول و ارتفا است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره فعالیت‌های ده ماهه سازمان ثبت املاک و قریب ۴۵۰ اداره و ۱۰ هزار دفترخانه خاطرنشان کرد: طبیعی است که ما از اصحاب رسانه انتظار داریم ارتباط ما با مردم را بیشتر کنند تا در جهت ارتقا خدمات تلاش کنیم.

وی در ارتباط با فعالیت های ده ماهه سازمان ثبت اسناد گفت: مجموعه خدمات ارائه شده در سازمان ثبت اسناد و املاک، هفتاد و ۳ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۱۷۸ خدمت است که در مقایسه ده ماه سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشته است.

تویسرکانی بیان داشت: در این حوزه‌ها اسناد مالکیتی که برای اراضی و املاک صادر شده ۲ میلیون و ۶۴۶ سند مالکیت بوده که ۵ درصد افزایش داشته است و ۷۷ هزار و ۶۷۵ سند مالکیت در رابطه با اراضی روستایی صادر شده است و نسبت به روستا‌ها ۱۵ هزار و ۵۸۲ سند را در رابطه با موقوفات داشتیم و ۶ هزار و ۶۱۷ سند مالکیت در رابطه با اراضی ملی صادر شده است.

وی با بیان اینکه در رابطه با مسکن مهر ۲۲ هزار و ۸۰۷ سند مالکیت صادر شده است، گفت: در مورد اسناد ماکیت مربوط به قانون تعیین تکلیف ۱۰۷ هزار و ۶۳۳ سند صادر و در حوزه قانون تعیین تکلیف دویست و ۳۲ هزار و ۶۳۳ رای صادر شده است.

معاون رییس قوه قضاییه افزود: در دفاتر اسناد رسمی هم ۱۰ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۳۲ سند صادر کردیم و حدود ۶ میلیون خدمات دیگری در دفترخانه‌ها از جمله گواهی امضا و حقوق دیگر ارائه شده است یعنی ۵ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۸۸۹ گواهی امضا در ده ناهه در سراسر کشور صادر شده است.

تویسرکانی یادآور شد: در رابطه با خدمات مربوط به ثبت ازدواج پانصد و ۱۶ هزار و ۲۰۴ واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسیده که نسبت به ده ماهه گذشته ۷ درصد کاهش داشته است همچنین ۴۷ هزار و ۹۸۳ واقعه طلاق در ده ماهه امسال به ثبت رسیده که ۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی، کارهای زیادی با هماهنگی سازمان امور مالیاتی انجام شده است که توانستیم برای بدهکاران مالیاتی کلان محدودیت ایجاد کنیم که در ابتدا برای ۲۲۰ هزار و ۲۳۳ نفر اعم از اشخاص حقیقی و شرکت‌ها و اشخاص حقوقی که بدهکاری مالیاتی کلان داشتند و در سازمان ثبت رصد و کنترل می‌شد این کار انجام شده است.

تویسرکانی با بیان اینکه خوشبختانه ده‌ها هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی این افراد وصول شده است، افزود: تا امروز ۹۷ هزار و ۶۷۲ نفر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و مالیاتی بدهکاری مالیاتی خود را تسویه کرده اند و این کار به خوبی پیش می رود که کمک بسیار مهمی را به توسعه اقتصاد کشور انجام داده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور بیان کرد: در حوزه درآمدهای دولت نیز خوشبختانه در ده ماهه گذشته ۱۴ هزار و ۵۰۹ میلیارد ریال به خزانه واریز کردیم.

وی افزود: دررابطه با شرکت‌های تجاری ثبت شده در ده ماه گذشته ۴۴ هزار و ۳۲۹ شرکت ثبت کردیم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است و در مورد موسسات غیر تجاری ثبت شده ۱۰ هزار و ۴۲ موسسه غیر تجاری به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶درصد افزایش داشته است.

تویسرکانی با بیان اینکه ۵۳ شعبه شرکت خارجی در ده ماهه گذشته در کشور به ثبت رسیده است، اظهار کرد: همچنین ۱۴ نمایندگی شرکت‌های خارجی در کشور به ثبت رسیده و در این مدت ۹ هزار و ۱۴۲ شرکت به دلیل مشکلات و مسائل خود منحل شده اند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: یکی از اقدامات مهم در رابطه با شناسه حقوقی اشخاص حقوقی در کشور که نقش بسیار مهمی در فعالیت های موضوعات اقتصادی ایفا می کند این بود که توانستیم سامانه و سیستم ثبت شناسه اشخاص حقوقی را ایجاد کنیم که ۲ میلیون و ۶۴ هزار و ۴۰۶ شناسه به شخصیت های حقوقی در کشور اختصاص دادیم که عبارتند از همه دستگاه‌های دولتی و شرکتها و مؤسسات ثبت شده در کشور است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه نظارتی با حساسیت و دقت و جدیت نظارت‌های لازم را برای ارتقا سلامت اداری انجام دادیم، ادامه داد: در ده ماه گذشته موفق شدیم ۲۹ هزار و ۶۵۴ بازرسی از ادارات ثبت و دفترخانه ها در کشور انجام دهیم و با متخلفین با جدیت و قوت برخورد کردیم.

تویسرکانی بیان کرد: در این مدت ۱۰۰ نفر تعلیق شدند و ۳۶۴ نفر انفصال موقت گرفتند که از سردفتران و دفتریاران بودند و ۲۹ مورد هم به دلیل تخلفات انجام شده انفصال دائم گرفتند که در حوزه نظارت و ارتقاء سلامت اداری باید با جدیت این کار را به پیش ببریم.