فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی در نشست خبری اعلام کرد :

ایجاد امنيت اخلاق مدار اولویت اصلی سپاه حفاظت هواپیمایی

به گزارش نویدتهران،سردار موسوی تامین امنيت اخلاق مدار و تکریم مسافران را اولویت اصلی سپاه حفاظت هواپیمایی عنوان و تصریح کرد: با تلاش نیروهای سپاه در ۶۷ فرودگاه و ۱۵ شرکت هواپیمایی به ارائه خدمات پرداخته و به بهترین شکل ممکن امنیت را به مردم عزیزمان ارائه می دهیم.

همزمان با سی و چهارمین سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر استقرار سپاه در فرود گاه ها و تامین امنیت پرواز در ۵ دی ماه ۱۳۶۳، سردار سرتیپ دوم پاسدار صفرعلی موسوی فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی در نشست خبری به تشریح کارکردها ، اقدامات و ماموریت های سپاه حفاظت هواپیمایی پرداخت.

وی تامین امنیت صنعت هوانوردی کشور را از دستاوردهای انقلاب اسلامی طی۴ دهه عنوان و تصریح کرد: اهمیت ماموریت حفاظت هواپیمایی به گونه ای است که حضرت امام (ره)چند ماه پیش از ارتحالشان نیز مجددا بر آن تاکید کردند و امروز با بهره گیری از تجربیات گذشته و آموزش های مستمر و مداوم توانسته ایم امنیت مطلوبی را در این حوزه برقرار کنیم.

سردار موسوی خاطرنشان کرد:ماموریت حفاظت هواپیمایی شامل دو بخش زمین و آسمان بوده و بحمدالله در زمین و حوزه پیشگیری به حدی خوب عمل شده که در آسمان با مشکلی مواجه نبوده ایم.

فرمانده حفاظت هواپیمایی سپاه با تاکید بر اینکه سالانه بیش از پنجاه میلیون مسافر با سلایق مختلف از خطوط هوایی استفاده می‌کنند، اظهار کرد: با رویکرد تکریم مسافر و برقراری امنیت اخلاق مدار سپاه حفاظت هواپیمایی به خوبی امنیت خطوط هوایی را تامین کرده است ، در حالی که برخی کشورهای منطقه این ماموریت را به سایرین واگذار کرده اند.

وی با بیان اینکه در کشور های دیگر از سیستم هایی استفاده می شود که بعضا موازین اخلاقی را رعایت نکرده و موجب اعتراض مسافران می شوند ،اظهار کرد: با تلاش نیروهای سپاه در ۶۷ فرودگاه و ۱۵ شرکت هواپیمایی به ارائه خدمات پرداخته و به بهترین شکل ممکن امنیت را به مردم عزیزمان ارائه می دهیم.

سردار موسوی با اشاره به تهدیدات ریز پرنده‌ها برای امنیت خطوط هوایی ، تصریح کرد: ریزپرنده‌ها یکی از تهدیدات نوینی هستند که فرودگاه‌ها با آن مواجهند، گر چه این ماموریت با ما نیست اما پیش بینی‌های لازم در این خصوص به خوبی صورت گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث استانداردسازی امنیت سعی کرده ایم تمام استانداردهای مد نظر ایکائو را پیاده سازی کنیم ،تاکید کرد: براساس استانداردهای بین المللی، ایران یکی از امن‌ترین آسمان‌های جهان را دارد و ما ارتباط بسیار خوبی با دیگر سازمان‌های مرتبط در برقراری و تامین امنیت خطوط هوایی داریم.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی با اشاره به برگزاری رزمایشهای سپاه حفاظت هواپیمایی نیز اظهار کرد: سپاه حفاظت هم مانند سایر نیروهای مسلح رزمایش های را برای مقابله با تهدیدات احتمالی انجام می دهد و برای مقابله با تهدیدات کاملا آماده و هشیار هستیم.

سردار موسوی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برخی از کشورهای منطقه درخواست ارائه آموزش را به ما داده اند ، در خصوص تهدید داعش نیز عنوان کرد: در دهه ۶۰ بحث منافقین یک تهدید کلی بود و امروز داعش یک تهدید برای تمام حوزه‌هاست، اما تا امروز داعش به طور خاص اقدامی در سطح فرودگاه‌ها و هواپیما‌های ما انجام نداده است.

وی با اشاره به برخورداری امنیت هوایی کشورمان از بالاترین استانداردهای روز دنیا ،تاکید کرد: امنیت پروازهای بین‌المللی ایران به گونه‌ای قابل قبول است که وقتی هواپیماهای کشورمان در یکی از کشورهای اروپایی به زمین می‌نشیند حساسیتی برای کشور میزبان ایجاد نمی‌کند؛ ولی در مقابل وقتی هواپیماهای رژیم غاصب صهیونیستی در کشوری اروپایی به زمین می‌نشیند، نیروهای امنیتی و حتی تانک در اطراف هواپیماها مستقر می‌شوند.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی همچنین در خصوص تجهیزات مورد استفاده در برقراری امنیت پروازهای داخلی و‌ خارجی تصریح کرد: امروز به لحاظ آموزش و تجهیزات از سطح بالاو کیفیت مطلوبی برخورداریم؛ هر چند تجهیزات امنیتی برای مبارزه با تروریست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما غربی‌ها برای همین وسایل نیز محدودیت ایجاد می‌کنند به همین خاطر با برخی شرکت‌های داخلی مذاکراتی شده تا دستگاه‌های کمک بازرسی مورد نیاز ما را تامین کنند تا در برخی فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.