امیرعبداللهیان:

ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی در راستای سیاست‌های صهیونیست‌هاست

%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87%db%8c%d8%a7%d9%86

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل،گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای تقویت و تحکیم مناسبات در عرصه های مختلف با کشورهای قاره آفریقا قائل است.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از تسنیم ، «محمد ولد فال» رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی موریتانی و جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل، دیدار و گفت وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی به ویژه با کشور موریتانی گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای تقویت و تحکیم مناسبات در عرصه های مختلف با کشورهای قاره آفریقا قائل است.

وی افزود: تشکیل گروه دوستی پارلمانی با موریتانی در مجلس شورای اسلامی می تواند به توسعه و گسترش ارتباطات فیمابین کمک فراوانی کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به تحولات و بحران های اخیر در منطقه به ویژه سوریه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران گفت وگوهای سیاسی را تنها راه حل برون رفت و خاتمه درگیری ها در سوریه می داند و از هرگونه اقدامی در این راستا استقبال می کند.

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، ادامه درگیری ها و ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی را در راستای سیاست های رژیم صهیونیستی و برخی بازیگران جهانی دانست و افزود: موضوع فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و کشورهای اسلامی نباید این موضوع مهم را فراموش کنند.

محمد ولد فال رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی موریتانی و جمهوری اسلامی ایران در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: سیاست جمهوری موریتانی گسترش ارتباطات با کشورهای اسلامی به ویژه با جمهوری اسلامی ایران می باشد و تشکیل گروه دوستی پارلمانی و ایران در راستای تحکیم و تقویت مراودات سیاسی فیمابین ارزیابی می گردد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی و ایران تبلیغات رسانه های غربی بر علیه ایران را هدفمند و در جهت ایجاد اختلاف میان کشورهای اسلامی دانست و افزود: ایجاد اختلافات فرقه ای میان گروه های مذهبی از سیاست های همیشگی دشمنان امت اسلامی است و هوشیاری کشورهای اسلامی می تواند نقشه دشمنان جهان اسلام را نقش بر آب کند.

محمد ولد فال رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی موریتانی و جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت هماهنگی های پارلمانی و اجرایی شدن توافق نامه های امضا شده میان موریتانی و ایران تاکید کرد.

وی در پایان با بیان اینکه نباید اجازه داد موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود تصریح کرد: جهت اصلی قطب نمای جهان اسلام موضع فلسطین است و توطئه رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی با هدف به فراموش سپردن این موضوع است.