معاون هماهنگ کننده ارتش:

اگر دشمنان اقدامی کنند، پشیمان می‌شوند

به گزارش نویدتهران،امیر دریادار سیاری گفت: در نیروهای مسلح این توان وجود دارد که اگر دشمن اقدامی کند، پاسخی به آنها می دهیم که تا آخر عمرشان پشیمان باشند.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در همایش رونمایی از کتاب الگوهای فرماندهی مطلوب، با تاکید بر اینکه موضوع کتاب و کتاب‌خوانی بسیار مهم و اساسی است، تاکید کرد: کتاب و کتابخوانی باید الگوی همه باشد و بتوانیم این مهم را به نسل جوان انتقال دهیم. امروزه توجه به فضای مجازی شاید توجه به کتاب‌خوانی را کاهش داده، اما استقبال از نمایشگاه کتاب نشان داد که هنوز شوق کتابخوانی در میان مردم ما وجود دارد.

امیر سیاری کپی‌برداری و استفاده از مطالب اینترنتی در برخی از پژوهش‌ها و تحقیقات را مسئله‌ای برای کل جهان دانست و گفت: امروز جهان با بی سوادی مدرن روبرو است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به رونمایی از سه کتاب در همایش الگوی فرماندهی مطلوب تصریح کرد: این آثار بسیار مطلوب و غنی هستند و آنچه مورد نیاز فرماندهی در نیروی زمینی ارتش است بر اساس بیانات مقام معظم رهبری در این کتاب‌ها موجود است و می‌تواند به عنوان یک سند بالادستی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: فرماندهی در نیروی زمینی به عنوان گسترده‌ترین نیرو در سطح نیروهای مسلح بسیار مهم است. فرماندهی امروز با گذشته بسیار متفاوت است و کرامت انسانی در این مدیریت بسیار اهمیت دارد.

سیاری در ادامه تصریح کرد: الگوهای ما در فرماندهی، اسلام، قرآن، سیره اهل بیت علیهم‌السلام و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا است. بنابراین فرماندهی ما باید انقلابی و اسلامی باشد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش یادآور شد: داشتن نقشه برای اینکه کجا بودیم و به برکت انقلاب اسلامی کجا هستیم و به کجا می‌خواهیم برویم بسیار مهم است. باید بدانیم که با وجود تحریم به کجا رسیده‌ایم.

سیاری در پایان تاکید کرد: در نیروهای مسلح این توان وجود دارد که اگر دشمن اقدامی کند چنان پاسخی به آنها می‌دهیم که تا آخر عمرشان پشیمان باشند.