وزیر علوم تحقیقات و فناوری:

اکثر دانشجویان بازداشت شده آزاد شدند/ تا فردا باقیمانده دانشجویان آزاد می شوند

به گزارش نویدتهران،وزیر علوم گفت: در حال حاضر تنها ۱۵ تا ۲۰ دانشجوی دستگیر شده در اغتشاشات اخیر بازداشت هستند که تا فردا آزاد خواهند شد.
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره دانشجویان بازداشت شده در اغتشاشات اخیر کشور گفت: در مجموع تعداد کمی دانشجو در این اغتشاشات دستگیر شدند ضمن اینکه بسیاری از آنها آزاد شدند و با صحبت هایی که با وزیر اطلاعات و وزیر کشور داشتیم و نیز با دستور رئیس جمهور، امروز و فردا باقی مانده دانشجویان نیز آزاد می شوند.

وی با اشاره به اینکه جمع کل بازداشتی ها در سراسر کشور ۱۳۰ نفر بوده که تا این لحظه تنها ۱۵ تا ۲۰ نفر هنوز بازداشت هستند و باقی آنها آزاد شده اند، گفت: وزیر اطلاعات امروز قول داد که بازداشتی ها تا امتحانات آزاد شده و بتوانند در امتحانات پایان ترم شرکت کنند.

وزیر علوم درباره اینکه آیا این دانشجویان ستاره دار می شوند یا نه، گفت: ما اصلاً دانشجوی ستاره دار نداریم، این برای زمانی بود که دانشجویان تحت نظر بودند اما کلاً این مسئله برداشته شده است.

غلامی در باره اینکه آیا پرونده ای برای این دانشجویان تشکیل شده و جزء سوابق آنها به شمار خواهد رفت، گفت: اگر کسی جرمی داشته باشد و مدارک آن موجود باشد، پرونده ساخته می شود اما صرف این بازداشت برای کسی پرونده ساخته نخواهد شد.

وی گفت: اگر دانشجویی وثیقه نداشته باشد با ضمانت یک نفر می تواند آزاد شود ما هم با دادستانی صحبت کرده ایم تا در این زمینه نهایت همراهی و کمک رسانی را داشته باشند./