دكتر جهانگيري در ديدار وزير صنايع جمهوري بلاروس:

ايران از همكاري و توليد مشترك محصولات صنعتي با بلاروس حمايت مي‌کند

به گزارش نویدتهران،معاون اول رييس جمهور با قدرداني از جمهوري بلاروس بخاطر همكاري و همراهي با جمهوري اسلامي ايران در دوران سخت تحريم ها گفت: در دوران پس از برجام كه فرصت همكاري با كشورهاي مختلف دنيا براي ايران فراهم شده است ترديدي نيست كه در دوران پسابرجام دوستان ايران از جمله بلاروس از جايگاه ممتاز و اهميت خاصي براي همكاري در زمينه هاي مختلف برخوردار هستند.

دكتر اسحاق جهانگيري پيش از ظهر امروز (سه شنبه) در «ديدار ويتالي ووك» وزير صنايع جمهوري بلاروس با اشاره به ديدار خود با نخست وزير بلاروس كه چندي پيش در شهر سوچي روسيه انجام شد،‌ خاطر نشان كرد: در اين ديدار تاكيد شد كه جمهوري اسلامي ايران براي توسعه روابط و ارتقاء سطح همكاري هاي خود با بلاروس هيچ محدوديتي قائل نيست و در همه زمينه ها آمادگي همكاري دارد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه جمهوري بلاروس در سياست خارجي ايران از اهميت ويژه اي برخوردار است،‌گفت: تهران و مينسك از روابط دو جانبه و همكاري هاي بين المللي خوبي برخوردار هستند و تبادل هيئت ها و سفرهاي مسئولين دو كشور مي تواند نقش تعيين كننده اي در توسعه مناسبات فيمابين داشته باشد.
وي افزود: متاسفانه آمريكا و بخصوص رييس جمهور فعلي اين كشور با فضاسازي و اعمال تحريم هاي جديد تلاش مي كند مانع از توسعه همكاري هاي تهران با كشورهاي ديگر شود اما خوشبختانه در حال حاضر شرايط بين المللي خوبي براي گسترش همكاري هاي ايران با ساير كشورها وجود دارد.
معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: با وجود آنكه تروريسم در منطقه ما فعال است و گروه هاي تروريستي در سوريه، عراق و برخي كشورهاي ديگر فعاليت دارند، اما جمهوري اسلامي ايران با همكاري دوستان خود از جمله روسيه موفق شده است بسياري از اين مسائل را حل و فصل كند.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه ايران و بلاروس از فرصت ها و زمينه هاي همكاري مناسبي براي توسعه مناسبات و ارتقاء سطح همكاري ها برخوردار هستند، خاطر نشان كرد: دو كشور از ظرفيت هاي خوبي در صنعت برخوردار هستند و پيشنهاد همكاري مشترك در توليد كمباين و تراكتور ايده بسيار خوبي است و ايران در اين زمينه آمادگي كامل دارد.
وي با اشاره به دستاوردهاي خوب شركت هاي