رییس اتحادیه کفاشان تبریز در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اولین موزه کفش ایران و هفتمین موزه کفش جهان در تبریز راه اندازی شد

به گزارش نویدتهران،رییس اتحادیه کفاشان تبریز گفت: اولین موزه کفش ایران و هفتمین موزه کفش جهان در تبریز راه اندازی شده است و امسال کفش دست دوز تبریز را به ثبت ملی می‌رسانیم.

علی رضا جباریان فام در نشست فعالان صنعت چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز با محمد شریعتمداری و معاونان وزیر، با بیان اینکه حضور ریس جمهور در بازار تبریز سبب ایجاد بارقه امید در دل صنعتگران چرم تبریز شد، یادآور شد: تولیدکنندگان تبریزی قدردان این حضور خواهند بود.

علی رضا جباریان فام با طرح این موضوع که نوسانات بازار ارز سبب دپوی مواد اولیه توسط واردکنندگان و متعاقب آن افزایش این مواد می شود، تصریح کرد: پویش خرید کالای ایرانی از سال ۹۵ توسط اتحادیه چرم تبریز راه اندازی شد که با راه اندازی آن بیش از ۳۰ درصد ورود کفش خارجی به تبریز کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی مرحله دوم این کمپین در اواخر سال ۹۶، گفت: با نامگذاری سال ۹۷ توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی، اتحادیه کفاشان تبریز پوسترهای ویژه حمایت از کالای ایرانی را طراحی و منتشر کرد.

رییس اتحادیه کفاشان تبریز با اشاره به وضعیت فروش کالاهای ایرانی در بازار تبریز، افزود: در حاضر از یک هزار و ۶۰۰ واحد فروش کفش تبریز فقط ۲۰ واحد جنس خارجی می فروشند و ۸۰ واحد اجناس خارجی و ایرانی به فروش می رسانند.

جباریان فام با اعلام اینکه اولین موزه کفش ایران و هفتمین موزه کفش جهان در تبریز راه اندازی شده است، اضافه کرد: اولین پاویون ایران در حوزه کفش را با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در مسکو راه اندازی کردیم.

وی در پایان با بیان اینکه امسال کفش دست دوز تبریز را به ثبت ملی می‌رسانیم، گفت: برای ثبت جهانی کفش دست دوز تبریز نیز تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است که در پی بازدید رییس جمهور از بازار کفش تبریز، نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان صنعت چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز عصر روز شنبه در محل این وزارتخانه برگزار شد.