سردار حسین اشتری:

اولویت ناجا تشدید رویه انسداد مرزی است

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم در سال آتی تشدید رویه انسداد مرزی است گفت: با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی ، کنترل های مرزی به صورت هوشمندانه انجام می شود.

سردار حسین اشتری در حاشیه جلسه نهایی جمع بندی نتایج نظارت ستادی از فرماندهی انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: هدف از سفر به این استان ، بازدید و نظارت از توانمندی های فرماندهی استان و اجرای اقدامات لازم در خصوص پشتیبانی هایی است که باید انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت های مطلوب انتظامی استان افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون در زمینه کشفیات مواد مخدر با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه مواجه بودیم که این موضوع نشان از تلاش مجدانه همکارانم و همدلی مردم عزیز دارد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: بحمدالله همکاری و همدلی خوبی بین مسئولان و مردم قدردان استان خراسان شمالی وجود دارد؛ البته در بعضی از بخش ها کاستی هایی مشاهده می شود که باید برطرف شود .

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه موضوعات مختلفی در مبحث جرایم وجود دارد ادامه داد: درباره موضوع سرقت ها و جرایم خشن خوشبختانه طبق آمارها در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه شاهد کاهش ۵ درصدی هستیم.

سردار اشتری تأکید کرد: بحمدالله استان خراسان شمالی جزء سه استانی است که کمترین وقوع جرایم خشن در آن اتفاق افتاده که این موضوع حاکی از اهتمام جدی همکاران ما در این استان است و از این بابت خدا را شاکریم .

وی استان خراسان شمالی را یکی از مسیرهای اصلی زائران امام هشتم (ع) برشمرد و گفت: نیاز است برای امنیت بیشتر سرنشینان ، اقداماتی از سوی خودروسازان و همچنین سازمان های متولی در امر راهداری برای ترمیم محورهای مواصلاتی انجام شود تا نگرانی ها در این باره کاهش یابد.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه استان خراسان شمالی از وضعیت امنیتی بسیار مطلوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد : یکی از اولویت های مهم در سال آتی تشدید رویه انسداد مرزی است که با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی کنترل های مرزی هوشمندانه شده است و هر مقداری که تجهیزات در حوزه مرزها به روز رسانی شود کنترل ها و نظارت ها نیز افزایش می یابد.

سردار اشتری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره وضعیت مرزبان ربوده شده  سعید براتی  خاطر نشان کرد: اقدامات خوبی برای استرداد وی صورت گرفته که امیدواریم در آینده خبرهای خوبی در این زمینه به دست بیاید.