وزیر آموزش و پرورش در آئین رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد؛

اولویت آموزش و پرورش بر حضور  دانش آموزان در مدارس است

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش و پرورش در آئین رونمایی ازنسخه جدید شبکه شاد با بیان اینکه اولویت آموزش و پرورش بر حضور  دانش آموزان در مدارس است، اظهار کرد: تضمین می‌کنیم صرف نظر از شرایط جغرافیایی و اقتصادی آموزش دانش آموزان در تمام سطوح جامعه ارائه شود

صبح امروز محسن حاجی میرزایی در آستانه بازگشایی مدارس ضمن رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)،  با تسلیت ایام سوگواری ایام شهادت امام حسین (ع) اظهار کرد:  شبکه شاد یک عرصه ارائه خدمات متنوع آموزشی با تدبیر کیفیت و کارایی است لذا امیدوارم دانش آموزان از خدمات این شبکه آموزشی به خوبی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های هر حکومت آموزش جامعه است و این حق مردم است، آموزش زیربنای شکل گیری جامعه عادلانه و توزیع فرصت‌های آموزشی است که زیرساخت اصلی عدالت اجتماعی است، لذاتوسعه، عدالت و یا بی‌عدالتی از اینجا آغاز می شود.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در پی شیوع کرونا بیش از یک میلیارد نفر از دانش آموزان در سطح دنیا آموزش‌شان با اختلال مواجه شد، گفت: ما نیز در این عرصه اقدام کردیم، چراکه وقفه در آموزش اثرات فردی و اجتماعی گسترده‌ای را به دنبال دارد البته قبلا  تعطیلات کوتاه مدت داشتیم اما تعطیلات بلند مدت و به این شکل نداشتیم.

وی ادامه داد: وقفه آموزشی اثرات نامطلوب کوتاه، میان و دراز مدتی به همراه دارد البته هیچ کشوری تجربه‌ای در این حد نداشت بنابراین هیچ راه حل قاطعی نیز در این زمینه وجود نداشت زیرا شرایط متفاوتی بود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در پی این اتفاق برای جلوگیری از وقفه آموزشی از چهار کانال آموزشی تلویزیون کمک گرفتیم و آموزش‌هایی ارائه دادیم اما در این رسانه ارتباط یک طرفه بود و ما ناگزیر به اندیشیدن به راه حل‌های تکمیلی شدیم.

وی با اشاره به اینکه نسخه جدید شبکه شاد قابلیت‌های جدیدی دارد، تصریح کرد: کرونا تمام ارکان جامعه را وارد یک زیست بوم جدید کرد که هم باید از ظرفیت‌های آن استفاده و هم باید در برابر مخاطرات آن تدبیر کرد لذا جهت گیری آموزش و پرورش در  زیست بوم کرونا در راستای افزایش عدالت آموزشی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه شاد  نیز مانند هرطرح  دیگری دارای نقایصی بود، گفت: یک تیم دائما فعالیت شبکه شاد را رصد کردند و امروز بسیاری از این مشکلات رفع شده است و از نسخه جدید رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: تغییرات در دنیا  به روال طبیعی و با سرعت در حال انجام بود و آموزش و پرورش نیز در این راستا پیش رفت اما کرونا به یک باره ما را به درون تغییرات پرتاب کرد و با زیست بوم جدیدی آشنا کرد و این زیست بوم جدید امکانات ویژه‌ای در اختیار ما قرار داده است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تربیت یک معلم با کیفیت و احداث یک فضای آموزشی مستلزم زمان و هزینه است اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت شاد این امکان را داریم که بهترین تدریس‌ها را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم. همچنین در شبکه شاد هماهنگی در دریافت محتوای آموزشی دیده می‌شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به اینکه ظرفیت ممتاز شبکه شاد در اختیار جامعه است، اظهار کرد: افرادی که امکان دسترسی به تجهیزات هوشمند را ندارند به هیچ عنوان نباید از تحصیل محروم شوند لذا تضمین می‌کنیم آموزش را در تمام سطوح جامعه و برای تمام دانش‌آموزان صرف نظر از شرایط جغرافیایی و اقتصادی ارائه دهیم و پوشش تحصیلی در همه جای کشور گسترش یابد.

وی در پایان گفت: اولویت آموزش و پرورش حضور  دانش آموزان در مدارس است، لذا دانش آموزان می‌توانند در ساعات غیرحضوری از تلویزیون، شبکه شاد، بسته‌های خودآموز و سایر روش‌های پیش بینی شده  از آموزش‌ها بهره مند شوند.

گفتنی است، در پایان این آئین از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز ( شاد) با حضور وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.