سخنگوی ارتش:

اوضاع مناطق زلزله‌زده در کنترل کامل نیروهای امدادی است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی ارتش با بیان این که اوضاع مناطق زلزله‌زده در کنترل کامل نیروهای امدادی است گفت: تیپ های نیروی زمینی ارتش با استقرار در نقاط مختلف شهر، ضمن تامین امنیت شهرهای قصر شیرین و سرپل ذهاب، به انجام عملیات امداد رسانی نیز پرداختند.

امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی با اعلام این خبر، افزود: نیروی دریایی ارتش نیز آمادگی خود را برای اعزام ۲ فروند بالگرد AB و یک فروند فرندشیپ این نیرو به همراه یک دسته عملیات ویژه آماده به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعلام کرده است.

وی ادامه داد: آمادهای ضروری و مورد نیاز مردم از سوی نیروی دریایی ارتش در حال آماده‌سازی است تا بنا به دستور به منطقه اعزام شوند.

امیر تقی خانی تصریح کرد: فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز از آمادگی پایگاه‌های این نیرو برای ترابری و حمل نیازمندی‌های مردم عزیز با هواپیماهای این نیرو به مناطق زلزله زده خبر داده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حجم انبوه تماس از سوی یکان‌های ارتش برای حضور و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده ادامه دارد که از جانب ستاد ارتش ابلاغ شده تا به تناسب اعلام ستاد بحران نسبت به اعزام واحدها و امکانات مورد نیاز اقدام کنند.

امیر سرتیپ دوم تقی خانی خاطرنشان کرد: یکان‌های نیروی زمینی ارتش در اولین لحظه وقوع زلزله به شهرهای قصر شیرین و سر پل ذهاب اعزام و در این شهرها مستقر شدند و ماموریت امداد را در همان ساعت نخست آغاز کردند که با تلاش این یکان‌ها تعدادی از مصدومان به بیمارستان‌های شهر‌های مختلف اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم ستاد بحران، میزان حضور و چگونگی کمک یکان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مشخص می شود و چنانچه لازم باشد ماموریت نیروهای امدادی ارتش در منطقه ادامه خواهد یافت.

سخنگوی ارتش با بیان این که جای نگرانی نیست و اوضاع در کنترل کامل نیروهای امدادی است، تصریح کرد: ان شاء الله با هماهنگی بسیار خوب دستگاه‌های کشوری و لشکری هر اقدام لازم در کمترین زمان انجام می‌شود.