سردار تقی مهری:

اهتمام ناجا و دستگاه های مسئول برای تامین ایمنی سفر زائران اربعین/ ممنوعیت تردد کامیون ها از مرزهای چهارگانه

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آغاز طرح ترافیکی اربعین از 8 آبان ماه خبرداد و گفت: بر همین اساس از 10 آبان‌ تا 25 آبان‌ماه تردد تمامی کامیون‌ها به استثنای خودروهای مواد سوختی و فاسدشدنی به نقاط مرزی از محورهای منتهی به 4 پایانه مرزی خسروی، شلمچه، مهران و چذابه ممنوع خواهد بود.

سردار تقی مهری در جلسه هماهنگی طرح ترافیکی ویژه اربعین با بیان اینکه مراسم اربعین سال گذشته با توجه به هماهنگی میان دستگاه های خدماتی و پلیس موجب تسهیل سفر زائران شد، اظهارداشت: جلسات هماهنگی ویژه طرح اربعین از ماه ها قبل برگزار و هماهنگی های لازم در راستای تامین ایمنی و تسهیل سفر زائران اربعین و نیز استفاده از امکانات و دستگاه های مسئول در دستور کار قرار گرفت؛ البته درصدد هستیم شرایط مناسبی در سطح‌جاده‌ها به خصوص مرزهای شلمچه، چزابه، مهران و‌ خسروی برای تسهیل سفر زائران ایجاد شود.
وی گفت: طرح ترافیکی ویژه اربعین از 8 آبان‌ آغاز و تا 25 آبان‌ماه امسال در سه استان دارای پایانه مرزی، استان‌های همجوار و دیگر محورها و معابر پرتردد ادامه دارد؛ در صورت نیاز اجرای این طرح تا تخلیه بار ترافیکی ادامه خواهد داشت.
رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای سهولت برگزاری مراسم اربعین صورت گرفته و باید با تمام ظرفیت تلاش خود را برای هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن این راهپیمایی انجام دهیم.
این مقام ارشد انتظامی از آماده باش ماموران پلیس در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه و نیز اعمال یکسری ممنوعیت ها و محدودیت ها برای برخی خودروها در این ایام خبرداد و گفت: بر همین اساس از 10 آبان‌ تا 25 آبان‌ماه تردد تمامی کامیون‌ها به استثنای خودروهای مواد سوختی و فاسدشدنی به نقاط مرزی از محورهای منتهی به 4 پایانه مرزی خسروی، شلمچه، مهران و چذابه ممنوع خواهد بود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اعلام اینکه کلیه عملیات‌های عمرانی در محورهای استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی ممنوع خواهد بود، گفت: پیشنهاد می‌کنیم شرکت‌های مربوطه و فعال در حوزه حمل و نقل نیز برای صدور بارنامه برای این خودروها طی این مدت پرهیز کنند.
وی، از تخصیص پارکینگ خودروهای مناسب برای زائران خبرداد و گفت: کلیه شرکت‌ها و دستگاه‌های فعال و همکار پلیس در این طرح باید با واحدهای پلیس ارتباط داشته باشند.
سردار مهری در خاتمه گفت: امسال ارائه خدمات به شهروندان و زائران اربعین حسینی با کیفیت بهتری انجام شود.