آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

انگلیس امروز در برابر ایران به ذلت افتاده است

به گزارش نویدتهران،آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، اظهار کرد: نماز جمعه ذکر خداست و طبق فرمایشات قرآنی باید ذکر خدا را زنده نگه داشت؛ همچنین طبق تفاسیر بزرگان از آیات قرآن، باید به خطبه‌های نماز جمعه نیز بها داده شود.

وی تصریح کرد: نماز جمعه تریبون ولایت است و فراحزبی است و ظرفیت عظیمی برای نظام اسلامی می‌باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: ائمه جمعه باید با مطالعه، خطبه نماز جمعه را ایراد کنند و اختصار را رعایت کنند. ستادهای نماز جمعه نیز باید تلاش کنند نمازگزاران را تکریم کنند و فضای مناسب برای نماز جمعه ایجاد کنند.

وی افزود: رسانه‌ها نیز باید به نماز جمعه توجه بیشتری کنند؛ البته صداوسیما در میدان است و انتظار می‌رود تلاش بیشتری شود و برنامه‌های بهتری در جهت تشویق مردم برای حضور در نماز جمعه آماده کنند.

آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: حضور مسئولان در نماز جمعه، اولاً تعظیم شعائر است و ثانیاً به نفع خود مسئولان است و نشاندهنده از مردمی بودن آنها است.

وی بیان داشت: فردا سی و یکمین سالگرد عملیات قهرمانانه مرصاد است؛ عملیاتی که طی آن منافقین با همدستی صدام به غرب کشور حمله کردند بازیگر اصلی این میدان آمریکا بود. رزمندگان ما صاعقه‌وار بر این جنایتکاران هجوم آوردند و کمر منافقین را شکستند و ۸۰ درصد منافقین در این عملیات به کلی از بین رفتند. پیروزی در این عملیات بزرگترین شکست برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقین بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: منافقین همان داعشی‌های اول انقلاب هستند؛ این جنایتکاران ۱۷ هزار نفر را با ترور به شهادت رساندند. در ترور‌های وحشیانه‌شان به اسم نذری به خانه یک مادر که نوزداش در آغوشش بود حمله می‌کردند. منافقین امروز ذلیل و ذلیل‌تر شده‌اند و نوکر محض آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به دزدی دریایی انگلیسی‌ها، اظهار کرد: دزدی دریایی انگلیسی‌ها یادآور انبوه جنایت‌های این روباه پیر استعمارگر است. موارد جنایت و کیفرخواست این دولت استعمارگر ۳۷ بند است که برخی از آن‌ها عبارتند از: تکه پاره کردن و تجزیه ایران؛ غارت ایران طی قرارداد‌های ننگین نظیر قرارداد رویترز؛ نقش گسترده در وقوع قحطی بزرگ در ایران در جریان جنگ جهانی اول و کشته شدن ۸ تا ۱۰ میلیون ایرانی؛ دخالت‌های وحشیانه و سرکوبگرانه علیه ملت ایران؛ به انحراف کشاندن انقلاب مشروطیت و اعدام شیخ فضل‌الله نوری؛ روی کارآوردن رضاخان قلدر و پسر خبیثش؛ نقش آفرینی در کودتای ۲۸ مرداد؛ آموزش ساواکی‌های جنایتکار؛ ایجاد فرقه ضاله بهاییت؛ ترویج مواد مخدر در ایران از دوره صفویه؛ توطئه مدام علیه انقلاب اسلامی؛ کمک به صدام در تجاوز به ایران؛ حمایت مستمر و بی‌پرده از اشخاص و گروه‌های برانداز؛ حمایت از فتنه‌های ۷۸ و ۸۸؛ همه این‌ها رمز تنفر مردم ایران از روباه پیری به نام دولت انگلیس است.

وی با اشاره به ۷ اقدام و اظهارنظر انقلابی طی هفته‌های گذشته، گفت: هیچگاه شیرینی برخورد مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن که حامل پیام ترامپ بود زدوده نمی‌شود؛ همچنین این سخن که «به اسم مذاکره کنار میز تسلیم نمی‌نشینیم» یک سخن انقلابی بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان داشت: اسقاط پهپاد متجاوز آمریکایی نماد اقتدار نظام اسلامی و نماد اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی بود. همچنین توقیف کشتی متخلف انگلیسی در تنگه هزمر از آن جهت عزتمندانه بود که روزی روزگاری این روباه مکار در ایران دولت عوض می‌کرد، اما امروز به ذلت افتاده است؛ بنابراین دیپلمات‌های ما باید نسبت به میانجیگری‌ها حواسشان جمع باشد و از موضع عزتمندانه با آن‌ها برخورد کنند.

وی گفت: دستگیری ۱۷ جاسوس آمریکایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) یک عمل انقلابی بود؛ هم به وقت اعلام کردند و هم به موقع اقدام کردند و این جاسوسان را به دستگاه قضایی سپردند و دستگاه قضایی هم حکم آن‌ها را صادر کرده است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: اروپایی‌ها ۱۱ تعهد برجامی خود را اجرا نکردند و با وقاحت از ما می‌خواهند به تعهداتمان ادامه دهیم؛ خواست ملت ما این است که مسیر کاهش تعهدات برجامی ادامه یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه بی‌حجابی در نظام جمهوری اسلامی جرم مشهود است، گفت: وظیفه نیروی انتظامی این است که در برابر جرم مشهود بی‌حجابی بایستد. به عنوان یک کارشناس دینی می‌گویم که باید کار فرهنگی و اجرایی با هم باشد.

وی در پایان با اشاره به وخامت حال شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر مسلمانان نیجریه، خاطرنشان کرد: مقامات نیجریه باید بدانند که هر بلایی سر شیخ زکزاکی این عالم مجاهد بیاید، آنها در خط مقدم این جنایت هستند لذا نباید با طناب رژیم‌های سعودی و صهیونیستی به ته چاه بروند و باید درخواست ما برای انتقال شیخ زکزاکی به ایران جهت مداوا را اجابت کنند.