طی 48 ساعت گذشته در تهران بزرگ؛

انهدام 2 باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از یک تن مواد مخدر

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت، از انهدام دو باند بزرگ توزیع مواد مخدر در 48 ساعت گذشته خبر داد و گفت: از خودروی قاچاقچیان، نزدیک به یک هراز و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.
سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح شناسایی و دستگیری فروشندگان و توزیع کنندگان موادمخدر، از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، اظهار داشت: طی 48 ساعت گذشته با تلاش و اشراف اطلاعاتی ماموران این یگان 2 باند بزرگ قاچاق مواد مخدر که سعی داشتند مقادیر قابل توجهی مرفین و تریاک را از جنوب کشور به تهران منتقل کنند، شناسایی و منهدم شد.

وی با اشاره به کشف یک تن و 324 کیلوگرم انواع مواد مخدر از قاچاقچیانی که در این طرح دستگیر شدند، افزود: از یک باند پنج نفره 690 کیلوگرم مرفین و باند دیگر که چهار نفر بودند، 567 کیلوگرم تریاک کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر این که پلیس پایتخت در ایام نوروز با قدرت و اقتدار با قاچاقچیان مواد مخدر و خرده فروشان برخورد می کند، بیان داشت: در این عملیات؛ سه باند کوچک توزیع کننده مواد مخدر نیز شناسایی و دستگیر شدند که از یکی از این باندها که تحت پوشش چهار زن و یک کودک قصد انتقال مواد مخدر به تهران را داشتند، 67 کیلوگرم حشیش کشف شد.

وی تصریح کرد: در این طرح 300 خرده فروش مواد مخدر که در پارک ها و تفرجگاه ها اقدام به فروش مواد مخدر می کردند، دستگیر و همچنین تعداد 320 معتاد متجاهر بنابر درخواست شهروندان جمع آوری شدند.

سردار رحیمی در بخشی دیگر از سخنان خود، درباره وضعیت ترافیکی و امنیتی ایام نوروز در تهران، مطرح کرد: از 28 اسفند ماه که سفرهای نوروزی آغاز و تهران آرام آرام خلوت شد، طرح های ویژه ترافیکی پلیس هم آغاز شد. در این ایام برخی رانندگان با استفاده از خلوتی خیابان ها با سرعت بالا رانندگی می کنند و ما برنامه های ویژه ای برای کاهش سوانح در زمان خلوت بودن تهران داریم.

وی ادامه داد: خوشبختانه از 28 اسفند ماه تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش مجروحان و 75 درصد کاهش جانباختگان را در سوانح ترافیکی شهر تهران داشته ایم، سال گذشته در این مدت چهار نفر در حوادث و تصادفات رانندگی شهر تهران جان باختند اما امسال تا کنون یک نفر بیشتر جان خود را از دست نداده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ، خاطر نشان کرد: اعمال قانون در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش داشته و پلیس رویکرد برخورد جدی با متخلفان از قوانین راهنمایی و رانندگی را به جد دنبال می کند، همچنین توقیف خودروهای حادثه ساز نیز 19 درصد افزایش داشته و برخورد با تخلفات حادثه ساز به ویژه در شب ها که بسیار هم نگران کننده است 199 درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نصب دوربین های لیزرگان در سطح شهر تهران، گفت: در تمامی محورهای سطح شهر تهران علاوه بر 335 دستگاه دوربین ثابت، دوربین های لیزرگان هم قرار دارد که اعمال قانون توسط این دوربین ها 74 درصد افزایش داشته است.

سردار رحیمی،ب ا تاکید بر این مطلب که، پلیس در زمینه مدیریت ترافیک، برخورد با تخلفات و رفتارهای مخاطره آمیز با شدت و جدیت عمل می کند، مطرح کرد: از 28 اسفند ماه تا به امروز، آمار وقوع سرقت نسبت به سال گذشته 17 درصد کاهش داشته و همچنین 43 درصد افزایش کشفیات سرقت داشته ایم.

وی اضافه کرد: امنیت شهر تهران را به صورت گشت های انتظامی پیاده و موتوری برقرار کرده ایم و به ویژه در شب ها در صدها نقطه از تهران گشت های ایست و بازرسی برقرار است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، تاکید کرد: به مردم توصیه می کنم در ایام نوروز از هر گونه جابجایی و اسباب کشی منزل بپرهیزند، چرا که این کار تا پایان تعطیلات نوروز ممنوع است مگر این که با مجوز کلانتری ها صورت پذیرد.