دکتر کدخدایی:

انقلاب اسلامي ايران همان راه پيامبر عظيم‌الشأن را مي‌پيمايد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اينكه دشمنان خارجي هجمه‌هاي زيادي به جمهوري اسلامي ايران وارد مي‌كنند، تصريح كرد: چون جامعه‌ي اسلامي ما در ايران همان راه پيامبر عظيم‌الشأن (ص) را مي‌پيمايد و احكام قرآني را به اجرا درمي‌آورد، مورد غضب و هجمه‌هاي دشمن قرار گرفته است؛ لذا همه‌ي تهديدها و تحريم‌ها به دليل مسير انقلاب و استقلال جمهوري اسلامي ايران است.
دكتر كدخدايي با حضور در جمع بسيجيان پايگاه بسيج شهيد عليمرادي سولقان، ضمن تبريك عيد بزرگ مبعث گفت: تاريخ بشريت با بعثت آخرين هدايت‌گر كه از سوي خداوند متعال مأموريت يافته است تغيير كرد و آخرين پيام الهي از اين طريق به بشريت ابلاغ شد تا جامعه‌ي انساني كه با ظلم و ستم به انحراف كشيده شده است به مسير الهي هدايت شود.
سخنگوي شوراي نگهبان با اشاره به اينكه بعثت پيامبر عظيم‌الشأن (ص) پيام روشني براي جامعه بشري دارد، افزود: پيام اصلي اسلام اين است كه اگر انسان در مسير الهي قرار بگيرد، رستگار مي‌شود و امروز دين مبين اسلام، ديني جهاني است.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان به وضع حكومت در قبل از انقلاب اشاره كرد و ادامه داد: جامعه‌اي كه چيزي جز ظلم، ستم و عدم آزادي نداشت، كشوري كه وابسته و همه‌ي ثروتش در حال تاراج بود، با قيام و روشنگري حضرت امام (ره) مواجه شد و با نداي الهي كه ايشان در سال ۱۳۴۲ سر دادند نهضت اسلامي را آغاز كردند.
وي با اشاره به جانفشاني‌ها و ايثارگري‌هاي مردم، بالاخص شهدا تصريح كرد: شهدايي كه در مسير رسيدن به انقلاب اسلامي، زندان‌ها، شكنجه‌ها و مرارت‌ها كشيده و جان خود را فداي انقلاب اسلامي كرده‌اند، همگي به گردن ما حق دارند؛ اگر آنها نبودند انقلاب هم پيروز نمي‌شد.
دكتر كدخدايي با تأكيد بر اينكه پيروزي انقلاب اسلامي، جهان را شگفت‌زده كرد، گفت: انقلاب شكوهمند اسلامي پيام‌هايي چون انسانيت، عدالت و اجراي احكام اسلامي دارد و با هدايت‌هاي حضرت امام (ره) براي بهسازي جامعه، شعارهاي استقلال، آزادي، حكومت اسلامي در نظر گرفته شد.
سخنگوي شوراي نگهبان ضمن اشاره به چهل سالگي انقلاب اسلامي گفت: امروز شاهديم پس از چهل سال، هنوز جوانان اين مرز و بوم كه نه امام(ره) و نه جنگ ديده‌اند، به عنوان نيروهاي مقاومت، مدافع حرم شده و جان خود را تقديم انقلاب اسلامي مي‌كنند. شهيد حججي‌ها نمونه‌اي از اين رويش‌هاي انقلاب هستند كه علي‌رغم اينكه چهل سال از انقلاب گذشته است همچنان نداي مقاومت و ايثارگري مي‌دهند.
وي با اشاره به اينكه هر جامعه‌اي داراي مشكلات متعددي از جمله مشكلات اقتصادي است، افزود: جامعه‌ي ما نيز مستثني از اين مشكلات نيست و كسي نمي‌خواهد اين مشكلات را ناديده بگيرد؛ اما اگر مشكلات فعلي ما با ديگر جوامع و يا با قبل از انقلاب مقايسه شود، مي‌بينيم رشد، توسعه و پيشرفت بسياري در ايران اسلامي بوجود آمده است؛ به عنوان مثال قبل از انقلاب در حالي كه روزانه ۶ ميليون بشكه نفت فروخته مي‌شد اما ۴۶ درصد از جمعيت ۲۷ ميليوني كشور زير خط فقر زندگي مي‌كردند، اما اكنون كشور ما با ۸۰ ميليون جمعيت ضريب جيني خيلي بهتري نسبت به آن زمان دارد.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان با اشاره به اينكه دشمنان خارجي هجمه‌هاي زيادي به جمهوري اسلامي ايران وارد مي‌كنند، تصريح كرد: چون جامعه‌ي اسلامي ما در ايران همان راه پيامبر عظيم‌الشأن (ص) را مي‌پيمايد و احكام قرآني را به اجرا درمي‌آورد، مورد غضب و هجمه‌هاي دشمن قرار گرفته است؛ لذا همه‌ي تهديدها و تحريم‌ها به دليل مسير انقلاب و استقلال جمهوري اسلامي ايران است.
سخنگوي شوراي نگهبان به رايزني‌هاي اخير وليعهد عربستان سعودي اشاره كرد و گفت: اين جوانك سعودي كه راه افتاده و اين طرف و آن طرف مي‌رود و پول هزينه مي‌كند تا كشورهاي خارجي حمايتش كنند، اگر روزي پول نداشته باشند، همين كشورهاي غربي كمترين اعتنايي به او نخواهند كرد؛ چنانچه رئيس جمهور بي‌عقل آمريكا اين مطلب را يادآور شد كه هدفشان جز دوشيدن عربستان نيست. امروز عربستان با هزينه‌هاي كلان به خيال خودش به دنبال خريد ثبات و امنيت در منطقه است؛ زهي خيال باطل.
وي ضمن اشاره به ثبات و امنيت ايران اسلامي در منطقه، ادامه داد: امنيت حقيقي را ما در جمهوري اسلامي ايران داريم كه حاصل ايثارگري‌هاي شهدا، جانبازان و مردم خوب ميهن اسلامي است كه نه آمريكا و نه هيچ‌كشور ديگري، نمي‌تواند عليه امنيت ايران غلطي بكند؛ لذا امروز شاهد اين هستيم كه همه‌ي معادلات منطقه به دليل همين ايثارگري‌ها و فداكاري‌ها به هم ريخته است.
دكتر كدخدايي با تأكيد بر اينكه مسئولين موظف هستند مشكلات مردم را حل كنند، گفت: همانگونه كه مردم در مقاطع مختلف مانند ۲۲ بهمن، روز قدس، ۹ دي و در انتخابات حضور مي‌يابند تا از نظام جمهوري اسلامي ايران حمايت كنند، مسئولين نيز بايد قدر اين مردم خوب و شريف را بدانند و تلاش كنند مشكلات مردم را حل كنند. در هيچ‌كجاي دنيا چنين ملت صبور و ايثارگري وجود ندارد.