سردار سلامی در جمع خبرنگاران؛

اندیشه ورزی در سپاه یک اصل است

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اندیشه ورزی در سپاه یک اصل است ، گفت: وقتی نیازهای موجود را با قدرت تفکر پیوند می‌زنیم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم گفت: ما نمی‌توانیم برای دفاع از انقلاب از کلیشه‌ها و قواعد یکسان تبعیت کنیم.

به گزارش نوید تهران،سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه درحاشیه برگزاری جشنواره دانش و پژوهش سپاه (جشنواره امام علی(ع)) در جمع خبرنگاران با اشاره به ایفای نقش سپاه در عرصه های مختلف ماموریتی ،اظهار کرد: سپاه برای مقابله با دشمنانی که امکانات به روز دارند ، باید از امکانات کافی و دانش نوین برخوردار باشد و نمی‌تواند از روش‌های کلیشه‌ای گذشته استفاده کند.

وی با بیان اینکه اندیشه ورزی در سپاه یک اصل است ، اظهار کرد: ما از یک تفکر سیستماتیک برای مقابله با دشمنان استفاده می‌کنیم که بطورمثال در دوران دفاع مقدس ما عملیات‌هایی انجام دادیم که در تاکتیک، تکنیک و گستره جغرافیایی، نمونه نداشت.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه دانش دفاع از استقلال کشور را دشمنان به ما نمی‌دهند ، گفت: ما باید خود در این زمینه اقدام کنیم و سپاه مجبور است که این دانش را به دست آ‌ورد.

وی افزود:جریان تفکر در سپاه به صورت رأسی نیست و در یک فضای برداری رخ می‌دهد وهمه مجموعه‌های سپاه در این زمینه گام برمی‌دارند .

سردار سلامی با بیان اینکه وقتی نیازهای موجود را با قدرت تفکر پیوند می‌زنیم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم گفت: ما نمی‌توانیم برای دفاع از انقلاب از کلیشه‌ها و قواعد یکسان تبعیت کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: سپاه در زمینه تولید علم و تبدیل آن به دانش و فناوری کاربردی موفق بوده، همچنین این نهاد در حوزه بازدارندگی توانسته است انواع موشک‌هایی که اهداف متحرک را هدف قرار می‌دهند، طراحی و تولید کند.

وی با بیان اینکه ساخت موشک‌هایی که می‌تواند اهداف متحرک را در دریا هدف قرار دهند تنها در توان چند کشور است اظهار داشت: دانش نانو، دانش ساخت پهپادها، هوشمندسازی سلاح‌ها، جنگال و دستاوردهای این نهاد در حوزه علوم پزشکی نشان می‌دهد که تاکنون سپاه در تولید فناوری موفق بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه مراکز پزشکی و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در تولید فناوری و ساخت سازه موفق بوده‌اند گفت: البته سپاه تنها به تولید فناوری‌های صنعتی محدود نمی‌شود و در زمینه‌های مختلف از جمله مدیریت توانسته قابلیت‌های خود را نشان دهد که دانشگاه جامع امام حسین(ع) نمونه‌ای از آن است.

سردار سلامی در پایان تأکید کرد: مراکز جهاد و خودکفایی سپاه به درجه‌ای از خودکفایی رسیده است که می‌تواند مسائل مربوط به نیروها را به خوبی حل کند.