سرپرست سازمان اورژانس کشور خبر داد:

انجام ۱۸۷۲۹۸ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون

به گزارش نویدتهران،سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس ۱۱۵ کشور از ابتدای طرح سلامت نوروزی(۲۴ اسفند۹۶) تا کنون، ۱۸۷ هزار و ۲۹۸ ماموریت انجام داده که ۴۱ هزار و ۲۹۰ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۴۶ هزار و ۸ ماموریت نیز مربوط به حوادث غیرترافیکی بوده است.

دکتر پیرحسین کولیوند با اعلام این خبر، افزود: اورژانس ۱۱۵ در ماموریت های خود در طرح سلامت نوروزی توانسته ۳۵ هزار و ۶۸۰ مصدوم حوادث ترافیکی و ۶۰ هزار و ۷۹۰ بیمار حوادث غیرترافیکی را به بیمارستانها منتقل، سه هزار و ۷۰۹ نفر از مصدومین حوادث ترافیکی و ۳۱ هزار و ۵۹۱ بیمار حوادث غیرترافیکی را در محل درمان کند.

وی تصریح کرد: در طرح سلامت نوروزی و تا کنون، ۴۵ هزار و ۵۹۳ نفر به ایستگاه های سلامت در سطح کشور مراجعه کرده اند همچنین پرسنل اورژانس مستقر در این ایستگاه ها موفق به انجام دو هزار و ۴۵۰ ماموریت ترافیکی و ۴۳ هزار و ۱۴۳ ماموریت غیرترافیکی شدند که در مجموع، یک هزار و ۳۲۶ مصدوم و بیمار را به بیمارستانها منتقل و ۴۳ هزار و ۹۵۹ نفر را نیز در محل، درمان کنند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تعداد ماموریت های اورژانس هوایی در طرح سلامت نوروزی را ۲۰۰ ماموریت عنوان کرد و افزود: اورژانس هوایی در این مدت توانست ۳۳۷ بیمار و مصدوم را به بیمارستانها و مراکز درمانی منتقل کند که ۲۱۳ نفر مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۲۴ نفر نیز مربوط به حوادث غیرترافیکی بودند.

دکتر کولیوند در خصوص عملکرد اورژانس بیمارستانها در طرح سلامت نوروزی، گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا کنون، دو میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۹ نفر به اورژانس بیمارستانهای دولتی مراجعه کرده اند و برای آنها ۳۲ هزار و ۶۵۶ عمل جراحی اورژانسی و ۲۱ هزار و ۳۱۱ عمل جراحی غیراورژانسی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در مدت یاد شده، ۴۶ هزار و ۴۰۷ بیمار قلبی، ۳۰ هزار و ۵۰۵ بیمار تنفسی، ۴ هزار و ۸۴۳ بیمار دچار سکته مغزی و ۳۵ هزار و ۲۴۸ بیمار با مسمومیت گوارشی در بیمارستانهای کشور پذیرش شده اند که ۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۸۴ هزار و ۳۱۴ نفر نیز در سایر بخش های بیمارستانی، بستری شده اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به انجام ۷۶۱ هزار و ۶۱۴ بازدید توسط اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: این اکیپ های بازرسی، ۲۷ هزار و ۹۴ مورد بازرسی از اماکن بین راهی انجام داده اند.

دکتر کولیوند یادآور شد: در بازرسی های اکیپ های بهداشت محیط وزارت بهداشت، ۱۰ هزار و ۶۰ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی و دو هزار و ۶۸ مرکز متخلف نیز پلمپ شده اند.

به گفته سرپرست سازمان اورژانس کشور، از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط(۱۵ اسفند۹۶) تا کنون، یک هزار و ۳۴۱ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی، معدوم شده است.