رییس سازمان‌اورژانس کشور خبر داد:

انجام بیش از ۱۶۳ هزار ماموريت اورژانس پيش بيمارستاني از ابتدای طرح عملیات نوروزی

به گزارش نویدتهران،رییس سازمان‌ اورژانس کشور تعداد كل ماموريت اورژانس پيش بيمارستاني از ابتدای طرح عملیات نوروزی تا امروز را ۱۶۳ هزار و ۵۹۹ مورد بیان کرد و گفت: ۲۲ هزار و ۱۵۶ مصدوم ترافيكي به مراكز درماني اعزام شدند.

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به مراجعه ‌ ۲۹ هزار و ۸۳ مورد به كمپ هاي سيار مستقر اورژانس در مسير ها، افزود: تعداد یک‌میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۱۳ نفر به مراكز درماني و بيمارستاني مراجعه داشته اند كه از اين تعداد ۲۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر بستري شدند و تا کنون تعداد ۳۳ هزار و ۷۹۹ مورد عمل جراحي اورژانسي و تعداد ۱۶۰۰۷ مورد عمل جراحي الكتيو انجام شده و تعداد ۶۳۲۲ نفر در بخشهاي ويژه بيمارستانهاي كشور بستري و تحت مراقبت قرار گرفته اند.

رییس سازمان‌اورژانس کشور، بيشترين علت مراجعه به مراكز درماني را بيماريهاي قلبی، گوارشي، تنفسي و مغزي بیان کرد و گفت: نيروهاي فوريتهاي پزشكي با تمام توان حضور دارند و آمار بستري ها و اعمال جراحي الكتيو و اورژانس نشان از حضور پزشكان متخصص در بيمارستانهاي كشور است.

وی با تاکید بر استمرار خدمات فوريتهاي پزشكي و سلامت براي سيل زدگان گفت: اورژانس هوايي يكي از فعالترين اين واحدهاست كه تاكنون توانسته افراد زيادي را از مرگ حتمي نجات دهد.