امیر سرتیپ حاتمی در دانشگاه شهید ستاری:

انتقام از دشمن در سراسر جغرافیای مقاومت

به گزارش نویدتهران،وزیر دفاع با اشاره به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی گفت: در عرصه‌های مختلف بین‌الملل و منطقه و در هر نقطه‌ای که امروز نیرو‌های مقاومت حضور دارند، دشمنان باید منتظر پس دادن تاوان این اقدام تروریستی باشند.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد عروج آسمانی شهید «منصور ستاری» که صبح امروز در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد، با تأکید بر اینکه انقلاب، مسیر و زندگی ما الهام گرفته از مسیر سیدالشهدا (ع) است، گفت: این مسیر، دشمنان را آن‌چنان در تنگنا گذاشته که امروز شاهد یک حرکت بسیار احمقانه از سوی آن‌ها هستیم. دستور ترور یک فرمانده عالی در یک سفر رسمی به کشور همسایه به همراه میزبان، اصولاً جایی در قوانین بین‌الملل و تاریخ ندارد و حداکثرِ استیصال در دنیاست.

وی افزود: دشمن به جایی رسیده که دستورترور توسط یک ارتش تروریست را صادر می‌کند، مسئولیت این اقدام را به عهده می‌گیرد و یک نبرد جنایتکارانه جنگی را در تاریخ به نام خود ثبت می‌کند.

وزیر دفاع تأکید کرد: اگر با این کار متکبرانه و جنایتکارانه، در خور و حق خودش برخورد نشود، این دشمن متکبر، اقدام خود را تکرار خواهد کرد؛ همان‌طور که وقتی تحریم‌های ظالمانه را آغاز کرد، دنیا سکوت کرد، امروز حتی دوستان خود یعنی اروپا را نیز تحریم می‌کند.

امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها همچنین از دلار به عنوان یک ابزار جنگی استفاده کردند؛ دنیا مجدداً مقابل این اقدام سکوت کرد و ترسید و این اقدام امروز تبدیل به یک ابزار رسمی برای تحت فشار گذاشتن ظالمانه خیلی از کشور‌ها شده است.

وی تصریح کرد: امروز در مقابل این شهادت و اتفاقی که افتاده همه دنیا مسئول هستند و باید بدانند اگر کار خود را به درستی انجام ندهند، این اقدامات در دنیا نهادینه می‌شود.

وزیر دفاع گفت: آن‌هایی که به گونه‌ای تائیدآمیز در این باره صحبت می‌کنند، باید بدانند که این اقدامات‌شان در اذهان مردم ثبت می‌شود؛ همان‌طور که بعد از اینکه سلاح شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند و این سلاح علیه ملت ما استفاده شد، در ذهن مردم ثبت شد، آن‌هایی که این حمایت را انجام دادند، می‌دانند که تاوان آن را پس خواهند داد.

امیر حاتمی تأکید کرد: در عرصه‌های مختلف بین‌الملل و منطقه و در هر نقطه‌ای که امروز نیرو‌های مقاومت حضور دارند، دشمنان باید منتظر پس دادن تاوان این اقدام تروریستی باشند. آن‌هایی هم که این اقدام تروریستی را تائید می‌کنند، باید بدانند که در این حمایت تاریخی، سهیم هستند.

وی افزود: باید یادشان بیاید و بدانند که شهید سردار سلیمانی برای چه شهید شد؛ اگر او نبود، بنا بود که داعش بیاید، مستقر شود و حکومت کند. در پی این اتفاق، اسرائیل در امنیت، کناری می‌ایستاد و سود خود را می‌برد و مسلمانان به جان همدیگر می‌افتادند؛ اما ترکش آن به اروپایی‌ها رسید و در حالی که همه در معرض این تهدید بودند، رزمندگان محور مقاومت با فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید سپهبد سلیمانی توانستند این جرثومه فساد را ریشه‌کن کنند و آمریکایی‌ها نیز از همین ناراحتند؛ آن‌ها داعش را آورده بودند که بمانند، اما به برکت خون شهدا چنین خواسته‌ای میسر نشد.

وزیر دفاع ادامه داد: البته دشمنان به دروغ حرف‌های دیگری می‌زنند؛ اما این موضوع آن‌چنان برای همه مردم ایران و آزادی‌خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند نقش‌آفرینی سردار سلیمانی در ریشه‌کن کردن تروریسم را انگار کنند؛ چه آن‌ها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آن‌ها که در برابر این اتفاق سکوت کردند، این را می‌دانند.

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: تاریخ شهادت خواهد داد و ملت‌ها خواهند فهمید که آمریکایی‌ها برای حمایت از داعش آمدند و سردار سلیمانی را به شهادت رساندند.