رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران:

انتقال ۱۳ مجروح حادثه مجلس شورای اسلامی به بیمارستان سینا/ یک نفر فوت شده است

 

دکتر جعفریان ضمن اشاره به حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی گفت: از حدود ساعت ۱۱ به بعد تعداد ۱۳ مجروح به بیمارستان سینا منتقل شده اند که یک نفر از مجروحین در ابتدای ورود به بیمارستان فوت کرد و هویت فرد جان باخته بعد از احراز هویت، اعلام خواهد شد.
دکتر علی جعفریان با تاکید بر این که اقدامات درمانی برای ۱۲ نفر از مجروحین انتقال یافته به این بیمارستان انجام شده است، افزود: ۳ نفر از مجروحان، نیاز به عمل جراحی اورژانسی داشتند که بلافاصله به اتاق عمل منتقل شدند.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از وبدا ، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: از 12 مجروح حادثه مجلس شورای اسلامی، ۲ نفر زن و ۱۰ نفر نیز مرد هستند.
وی گفت:اسامی مجروحان به زودی اعلام خواهد شد و خوشبختانه بیمارستان سینا با همه امکانات درمانی آماده پذیرش مجروحین است و همه اتاق عمل ها نیز در حالت آماده باش قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: همکاران متخصص ما در رشته های جراحی، ارتوپدی ، اغصاب و طب اورژانس در اورژانس و بیمارستان مستقر هستند و هیچ گونه محدودیت و مشکلی برای پذیرش بیماران وجود ندارد و امیدواریم که هرچه زودتر اصل موضوع کنترل و خاتمه پیدا کند.
وی گفت: براساس گزارشی که همکاران ما در ستاد هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت داده اند، تعدادی از مجروحان نیز به بیمارستان طرفه منتقل شدند و عمده مجروحان این حادثه، در بیمارستانهای طرفه و سینا هستندو خدمات درمانی به آنها ارائه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به آمادگی سایر بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای پذیرش مجروحان وجود ندارد .تاکنون حدود ۲۵ مجروح به بیمارستان های سینا، طرفه و شهید معیری منتقل شدند.
دکتر جعفریان در خصوص وضعیت مجروحان گفت: ضایعات وارد شده به مجروحین براساس اصابت گلوله است و 2 نفر از مجروحان نیز به اتاق عمل رفتند که در واقع آسیب دیدگی جدی اعضای داخلی دارند که نیاز به اقدامات جراحی وسیع دارد، امیدواریم که نتیجه خوبی بگیریم.
دکتر جعفریان در پایان یادآور شد: وضعیت آسیب دیدگی سایر مجروحان در حد اصابت گلوله به اندام و بعضی از آنها ضایعات سطحی است که مشکل چندانی نداشته و اقدامات درمانی لازم برای آنها در حال انجام است.