فرماندار تبریز اعلام کرد؛

انتقال پیکرهای حادثه برخورد قطار در سمنان به تبریز پس از شناسایی ۴۸ مسافر بلاتکلیف

%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%aa%db%8c-%d9%81%d8%b1

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه این قطار بیش از ۴۰۰ مسافر داشت گفت: از این تعداد از مسافران، هنوز ۴۸ نفر شناسایی نشده است که یا فوت شده‌اند، یا با قطار به راه خود ادامه داده‌اند و یا مصدوم در بیمارستان هستند که هنوز شناسایی نشده‌اند.

رحیم شهرتی‌فر ، با اشاره به اینکه از ساعات اولیه رسیدن خبر تصادف قطار، ستاد بحران تبریز و استان به صورت جداگانه تشکیل جلسه دادند اظهار داشت: با ستاد بحران استان سمنان در ارتباطیم، ضمن اینکه تیم اورژانس و مدیریت بحران استان به محل حادثه اعزام شدند.

 به گزارش نوید تهران وبه نقل از تسنیم،وی با بیان اینکه با فرمانداران سمنان و دامغان مداوم در ارتباط هستیم، افزود: قطار بعدی تبریز-مشهد هم که قبل از تصادف راه افتاده بود در راه مانده و برای این قطار و قطار تصادف کرده که راه افتاده است پیگیر ارسال و تدارک مواد غذایی هستیم.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه این قطار بیش از ۴۰۰ مسافر داشت گفت: از این تعداد از مسافران، هنوز ۴۸ نفر شناسایی نشده است که یا فوت شده‌اند، یا با قطار به راه خود ادامه داده‌اند و یا مصدوم در بیمارستان هستند که هنوز شناسایی نشده‌اند ولی به احتمال قوی از فوت شدگان هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسافر بدون بلیط که امکان شناسایی آن وجود نداشته باشد در بین مسافران قرار داشت، تصریح کرد: این موضوع غیر ممکن است چرا که اگر مسافری هم در بین راه سوار شده باشد، برگه دریافت کرده و نامش در لیست ثبت می‌شود.

شهرتی‌فر با تاکید بر اینکه پیکر مطهر جان باختگان در اسرع وقت به تبریز بازگردانده می‌شوند، ابراز داشت: به احتمال زیاد پس از مشخص شدن وضعیت ۴۸ مسافر بلاتکلیف، از فردا انتقال پیکرها به تبریز آغاز شود.

فرماندار تبریز با بیان اینکه ۳ واگن واژگون شده از قطار جداشده و به راه خود ادامه داد خاطر نشان کرد: وزارت راه و وزارت کشور به شدت پیگیر بازگشایی مسیر خط آهن هستند تا با باز شدن مسیر، قطارهای بعدی که یا لغو شده و یا در میانه راه باقی مانده‌اند از بلاتکلیفی خارج شده و به راه خود ادامه دهند.