مسئول پليس فتا استان گلستان خبر داد:

انتشار اطلاعات خصوصی شهروندان با هدف سرگرمی و جذب مخاطب

به گزارش نویدتهران،مسئول پليس فتا گلستان از دستگيري عاملان انتشار اطلاعات خصوصی شهروندان در شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: کاربران شبکه‌های اجتماعی باید مراقب اطلاعات خصوصی خود باشند و از انتشار و به اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.
سروان ‌وحيد صاحبكاران‌ اظهار کرد: در پي رصد فضاي مجازي و انجام گشت‌هاي سايبري كارشناسان اين پليس، كانالي با بيش از پانصد عضو در یکی از شبكه‌های اجتماعي مورد شناسايي قرار گرفت كه اقدام به درج و انتشار تصاوير خصوصی از خانم‌هاي‌ جوان به همراه شماره تلفن‌هاي شخصي آنان می‌نمود. متاسفانه با اين اقدام باعث ايجاد موجي از نارضايتي عمومي در بين شهروندان گرديده بود‌.

وي افزود: در تحقيقات صورت گرفته و ردزني‌هاي اطلاعاتي پيرامون شناسايي مدير كانال مذكور، نتيجه تحقيقات حكايت از آن داشت كه مديريت كانال توسط سه پسر جوان ساكن شهرستان آق‌قلا صورت مي‌پذيرد.

سروان صاحبكاران ادامه داد: در ادامه حسب هماهنگي قضايي‌، اكيپي از مامورين پليس فتا استان‌ به محل سكونت نامبردگان عزيمت و ‌با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان آق‌قلا طي يك عمليات هماهنگ و غافلگيرانه هر سه متهم دستگير و تجهيزات رایانه‌ای و مخابراتی آنان توقیف گردید. در تحقيقات انجام شده متهمین ضمن اعتراف به بزه ارتكابي، هدف و انگيزه خود از اين اقدام را صرفا سرگرمي و جذب مخاطب در كانال مذكور عنوان نمودند.

این‌مقام‌انتظامی به شهروندان توصيه کرد: از بارگذاري و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی شامل آدرس، شماره تلفن، عناوين شغلي، تصاوير و فيلم‌هاي شخصي و… در شبکه‌هاي اجتماعي خودداري كرده و در صورتي‌كه شخصي براي آنها مزاحمت ايجاد مي‌كند از ادامه ارتباط و پاسخگويي و توهين متقابل به فرد اجتناب ورزيده و موضوع را به مرجع قضايي انعكاس دهند.

سروان صاحبکاران حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی را مهمترین رکن فعالیت در فضای مجازی خواند و گفت: کاربران باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که انتشار اطلاعات خصوصی آنها در فضای مجازی می‌تواند برای آنها دردسرساز شود، لذا حفظ و نگهداری این اطلاعات در گام اول بر عهده کاربر است که باید به بهترین نحوه از اطلاعات خود مراقبت نماید.

مسئول پلیس فتا استان در پايان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس CYBERPOLICE.IR، بخش تماس با ما گزارش نمايند.