قالیباف:

امیدواریم اولین لایحه دولت جدید بتواند در کشور اثرگذار باشد

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ان‌شاء‌الله اولین لایحه دولت جدید بتواند در کشور اثرگذار باشد، از رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ به مجلس تقدیر و تشکر کرد.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، پس از تقدیم لایحه بودجه سال 1401 از سوی رئیس جمهور به مجلس، گفت: تقدیر و تشکر می‌کنم از رئیس محترم جمهور که بودجه سال 1401 را امروز تقدیم مجلس کردند، این بودجه در حقیقت هم بودجه دولت است و هم ملت؛ ان شاء الله دقت کنیم به درستی انجام شود و نکاتی که ایشان به حق به آن اشاره کردند همچون اصلاح ساختار بودجه، کنترل نقدینگی، تورم و شفاف کردن بودجه محقق شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون، لایحه بودجه توسط حوزه قوانین مجلس تکثیر خواهد شد و در اختیار همکاران در کمیسیون‌ها قرار خواهیم داد، نمایندگان 10 روز فرصت دارند پیشنهادات را به کمیسیون بدهند و کمیسیون‌ها 15 روز فرصت بررسی دارند و نهایتاً 15 روز بعد، در کمیسیون تلفیق بودجه مورد بررسی قرار خواهد گرفت البته اگر کمیسیون تلفیق نیاز به تمدید داشته باشد 15 روز دیگر قابل تمدید است.

وی افزود: ان‌شاء الله با همکاری دقیق، خوب و کارشناسی دولت و مجلس، اولین لایحه بودجه مدیریت و دولت جدید بتواند در کشور اثرگذار باشد.