در گفت و گوي تلفني وزراي دفاع ايران و سوريه؛

امير حاتمي آزادسازي شهر ديرالزور را تبريک گفت

به گزارش نویدتهران،وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران و وزير دفاع جمهوري سوريه در گفت وگوي تلفني ضمن بررسي آخرين تحولات منطقه اي و بين المللي و تحولات سوريه، بر همکاري و تلاش بيشتر براي نابودي تروريست ها تاکيد کردند.
امير سرتيپ امير حاتمي در اين گفت و گو، پيروزي هاي اخير ميداني به ويژه آزادسازي شهر ديرالزور را به رئيس جمهور سوريه جناب آقاي بشار اسد ، وزير دفاع ، فرماندهان و رزمندگان شجاع و خستگي ناپذير ارتش و مردم سوريه تبريک گفت و اظهار داشت: 5 سال مقاومت و ايستادگي نيروهاي مسلح و ملت سوريه در برابر گروه هاي تروريستي ستودني است و بايد در تاريخ دفاعِ مشروع يک ملت از هويت و کيان خود ثبت شود.
وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با اظهار اميدواري نسبت به تداوم و تکميل نوار پيروزي هاي ارتش سوريه برابر تروريست ها و بازگشت کامل ثبات و امنيت به سوريه تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران چنان که تاکنون از برادران سوري خود حمايت کرده، مصمم است تا در مراحل پس از جنگ نيز در کنار برادران سوري باشد.
وزير دفاع جمهوري سوريه نيز در اين گفت و گوي تلفني با تقدير و تشکر از حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران در خنثي سازي توطئه ها و دشمني هاي گروه هاي تروريستي ـ صهيونيستي گفت: جمهوري اسلامي ايران در اين دوران پر تنش همواره در کنار ملت و دولت سوريه ايستاد تا اين کشور بتواند از حاکميت قانوني خود دفاع کند.
سپهبد جاسم الفريج اظهار داشت: هماهنگي هاي بي نظير دو کشور جمهوري اسلامي ايران و سوريه ضامن صلح، ثبات و امنيت دو کشور و منطقه شده است.
وزير دفاع سوريه همچنين از امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران براي سفر به سوريه دعوت به عمل آورد.