رئیس ستاد اربعین نیروی زمینی ارتش؛

امنیت کامل زائرین اربعین برقرار است

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد اربعین نیروی زمینی ارتش از حضور یگان های ارتش و سایر نیروهای مسلح برقراری امنیت کامل در مرزهای خسروی ، مهران، شلمچه و چزابه خبر داد.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی در بازدید از مرز خسروی گفت: برای خدمات رسانی مطلوب به زائران، ستاد اربعین در ستاد نیروی زمینی ارتش و قرارگاه های مشترک استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان تشکیل شد.
وی افزود: ارتش از ماه ها قبل با برگزاری جلسات با مسئولان کشوری و لشکری، فرمانداران و استانداران استان های محل عبور زائرین تلاش کرده تا از همه ظرفیت های موجود، خدمات مطلوبی را به زائرین اربعین حسینی ارائه دهد.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ارتش علاوه بر برپایی موکب های خدمات رسانی به زائرین؛ به ایجاد نمازخانه و سرویس های بهداشتی در مسیرهای منتهی به مرزهای خسروی ، مهران ، چزابه و شلمچه در پایانه های مرزی اقدام کرده است.
سرتیپ جهانشاهی افزود: اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش نیز هم اکنون اقدام به برپایی بیمارستان های صحرایی در مرزهای خسروی ، مهران ، چزابه و شلمچه کرده است.
وی گفت: این بیمارستان ها دارای بخش های بستری، خدمات اورژانس، اتاق عمل، دندان پزشکی، رادیولوژی، ICU و مراقبت های ویژه و داروخانه است. همچنین اورژانس هوایی با استفاده از بالگردهای نزاجا نیز برای خدمات رسانی به بیماران احتمالی زائر پیش بینی شده است .
رئیس ستاد اربعین نیروی زمینی ارتش از تسطیح و شن ریزی و ایجاد پارکینگ با مساحت 35 هکتار در مرز خسروی با ظرفیت 25 هزار خودرو خبرداد و گفت: در مرز شلمچه نیز ارتش اقدام به ایجاد توقفگاه برای خودروهای زائرین اربعین کرده است که جایگاه های سوخت و نمازخانه نیز در این توقفگاه ها مستقر شده اند.
وی از به کار گیری کارکنان پایور، وظیفه و دانشجویان ارتش به صورت داوطلب برای خدمات رسانی به زائران اربعین در مرزهای چهارگانه خبرداد و گفت: کاروان های زیارتی یگان های مختلف از نیروی زمینی ارتش نیز در زیارت اربعین شرکت می کنند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی تصریح کرد : به منظور برقراری امنیت بیشتر و پایش های تصویری امنیتی در مرزهای خسروی و چزابه استفاده از دوربین های مدار بسته انجام می شود و همچنین توقف گاه های خودروهای زائرین اربعین نیز با استفاده از دوربین های مداربسته کنترل و نظارت می شوند.