امنیت پایدار تهران به برکت تلاش شبانه روزی و تعامل دوسویه پلیس و دادستانی

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت به پرونده های مفاسد بانکی و پولی اشاره و بیان کرد: طی ماه های اخیر، پلیس پایتخت در کنار دستگاه قضا به صورت شبانه روزی در چنین پرونده هایی فعالیت و تحقیقات داشته و با حساسیت بحث دستگیری، جلب مجرمان و نیز اجرای دقیق دستورات قضائی را پیگیری می کرد.

 سردار حسین رحیمی در نشست مشترک با دکتر  جعفری دولت آبادی دادستان تهران ضمن ارائه گزارش عملکردی از اقدامات 6 ماهه پلیس پایتخت، اظهارداشت: بحث تعامل و هم افزایی، با دستگاه قضائی از برنامه های مهم پلیس پایتخت به شمار می آید و اگر این همدلی و تعامل صورت گیرد، می توانیم شاهد زمینگیر شدن مجرمان و متخلفان باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ارتباط با دادسراهای مختلف در همه جلسات به رؤسای کلانتری ها سفارش شده است، افزود: با افزایش این همکاری و تعامل سرعت رسیدگی به جرایم و همچنین شدت برخورد با مجرمان بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه در طرح های انتظامی پلیس همچون طرح رعد و … قوه قضائیه همکاری خوبی با پلیس های تخصصی داشته و دارد،گفت: دستگاه قضائی استان تهران در اجرای طرح رعد همکاری بسیار خوبی با پلیس دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، به پرونده های مفاسد بانکی و پولی اشاره و بیان کرد: طی ماه های اخیر، پلیس پایتخت در کنار دستگاه قضا به صورت شبانه روزی در چنین پرونده هایی فعالیت و تحقیقات داشته و با حساسیت بحث دستگیری و جلب مجرمان و نیز اجرای دقیق دستورات قضائی را پیگیری می کرد.

سردار رحیمی در ادامه از کشف 9 تن مواد مخدر، دستگیری 361 تن از اراذل و اوباش و کشف 37 انبار بزرگ احتکار در 6 ماهه نخست امسال خبرداد.

وی به تاثیر مثبت عملکرد واحدهای مشاوره و مددکاری پلیس اشاره و بیان کرد: برای جلوگیری از اطاله دادرسی، 33 هزار و842 پرونده با تلاش همکارانم در مرکز مشاوره پیش از اینکه به دادسرا ارسال شود به مصالحه منجر شد.

رئیس پلیس پایتخت به 6 میلیون تماس بامرکز فوریت های پلیسی 110 طی این مدت اشاره و عنوان کرد: از این میزان، 3 میلیون و 500 هزار مورد از این تماس ها عملیاتی شده و ماموران انتظامی برای رسیدگی به خواسته های مردم در میدان حاضر شدند.

سردار رحیمی افزود: طی این مدت، 70 درصد سرقت ها کشف شد که این عدد در تهران بی نظیر است.

وی ادامه داد: اگر امروز در شهر تهران، شاهد امنیت با ثبات و پایدار هستیم به برکت تلاش شبانه روزی همکاران و حمایت قاطع دادستانی و معاون دادستانی تهران است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، با اشاره مجدد به همکاری خوب میان پلیس پایتخت و دادستانی تهران، تصریح کرد: متخلفان و دشمنان بدانند پلیس مورد حمایت همه جانبه دستگاه قضائی است و با قاطعیت، برای برقراری نظم و امنیت پایدار شهروندان، تلاش می کند.