سخنگوی سپاه پاسداران :

امنیت ملی ایران و اقلیم کردستان بهم پیوند خورده است

%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%db%8c%d9%81 سخنگوی سپاه پاسداران با بی نتیجه خواندن تلاش دشمنان در ایجاد اختلاف بین ایران و اقلیم کردستان گفت: امنیت ملی ایران و اقلیم کردستان بهم پیوند خورده است.

در پی مطرح شدن مباحثی پیرامون رفتار اقلیم کردستان در قبال جمهوری اسلامی ایران و تلاش تفرقه افکنانه رسانه های بیگانه در این زمینه سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: القای برداشت های سوء از اظهارات اخیر یکی از مقامات نظامی کشور پیرامون رفتار اقلیم کردستان با ایران، یک سناریوی شکست خورده است و دشمن در این عرصه طرفی نخواهد بست.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازسپاه،وی افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران با جریانات کردی عراق بخصوص پارتی و اتحادیه میهنی یک رابطه دیرین و تاریخی است و همواره دستاوردهای مثبت و ارزشمندی برای طرفین داشته است.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به روابط حسنه ایران با خانواده بارزانی ها و شخص آقای مسعود بارزانی و نیز خانواده طالبانی ها و شخص آقای جلال طالبانی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده اسلام با شکست ها و ناکامی های پی در پی در سطح منطقه بویژه آنچه در عرصه تحولات میدانی حلب و موصل میگذرد، درصدد هستند به بهانه های واهی و با فرافکنی بر شکست های خود سرپوش گذاشته و راهبرد تفرقه و اختلاف بین دولتها و ملتهای منطقه از جمله مردم ایران و اقلیم کردستان را دنبال کنند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: روابط بسیار محکم ایران و اقلیم کردستان هرگز تحت تاثیر عملیات روانی رسانه های غربی، عبری و برخی رسانه های عربی قرار نخواهد گرفت و با هوشمندی طرفین برای دشمن نتیجه ای معکوس را رقم خواهند زد.

وی با تاکید بر اینکه آقای مسعود بارزانی بارها تاکید داشتند دوستان ما در اقلیم کردستان اجازه اقدامی علیه امنیت ملی ایران را نخواهد داد، گفت: مصالح و منافع امنیتی ایران و اقلیم به یکدیگر پیوند خورده و قطعا جبهه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی و نیز حامیان تروریسم تکفیری و سلفی قادر نخواهند بود به روابط حسنه ما لطمه ای وارد سازند.