بیشتربدانیم؛

امنیت تلفن همراه رابالا ببرید

به گزارش نویدتهران،امروزه همه افراد ازمزایا وخطرات تلفن همراه کم وبیش اطلاع دارند . نکاتی را جهت امنیت تلفن همراه جمع آوری کرده ایم که به اختصار به آن اشاره می شود.

* تمام امکانات امنیتی که برای رایانه‌ها ذکر می‌شود ، تقریباً برای تلفن‌های همراه هم کاربرد دارد. بیشتر تلفن‌های همراه از سیستم‌های عامل مخصوص استفاده می‌کنند و تقریباً فرمت بیشتر فایل‌های رایانه‌ای را تشخیص می‌دهند. بنابراین برخی ویروس‌ها و بدافزارها نیز در تلفن‌های همراه نفوذ می‌کنند. دقّت در انتقال فایل‌های رایانه ای و استفاده از آنتی ویروس‌های مخصوص موبایل برای در امان ماندن از آسیب‌ها و تهدید‌ها را جدّی بگیرید.

* گوشی‌هـای تلفن همـراه مجهّز به امکانـات ارتبـاطی متنوّعی مثـل wifi ، bluetooth  hotspot و Mobile data و NFC هستند. در هنگامی که از این امکانات ارتبـاطی استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را غیرفعّال کنید. مجرمان قادر هستند تا با هک و نفوذ به گوشی شما، اختیار آن را در دست گرفته، ضمن برقراری تماس‌های تلفنی به حساب شما، اطّلاعات و محتواهای درون گوشی شما را به سرقت ببرند.

* اطّلاعات محرمانه، عکس، ویدئو شخصی و خانوادگی خود را بر روی گوشی خود نگه‌داری نکنید. در هنگام خرابی گوشی تلفن همراه خود، حتّی الامکان پس از تخلیه‌ی کامل اطّلاعات و محتواهای موجود در آن، برای تعمیر به تعمیر کاران مجرّب و قابل اعتماد مراجعه کنید.

* احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن تلفن‌های همراه، بیشتر از سایر ابزارهای رایانه‌ا‌ی است. از این رو، اطلاعات و محتواهای ذخیره ی شما در آن، در معرض خطر و آسیب های جدّی ناشی از دسترسی سارق به آنها قرار دارد.

* تلفن‌های همراه دارای قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان ابزارهای جاسوسی مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین در اماکن مهم و حسّاس، به توصیه‌های امنیتی مبنی بر عدم استفاده از تلفن‌های همراه توجّه کنید.

* به پیغام‌های دریافتی از طریق پیامک و ایمیل که به شیوه‌های مختلف مثل اعلام برنده شدن شما در مسابقات و قرعه کشی‌ها ، امور خیریه و مواردی از این دست، اطّلاعات کارت بانکی شما درخواست می‌کنند، اعتماد نکرده و به آنها پاسخ ندهید.

* موقعیت یاب جهانی Gps را فقط در مکان‌هایی که به آن نیاز دارید روشن نمائید.

برگرفته از: پلیس فتا