سردار حسین اشتری:

امنیت،مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای کشور

حفاظت و صیانت از شخصیت ها و مقامات ؛ بازتابی از اقتدار ، هوشیاری و آمادگی ناجا
فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر لزوم بهره مندی از تجهیزات نوین و به روز با تکیه بر دانش بومی و ظرفیت های داخلی گفت: حفاظت و صیانت از شخصیت ها و مقامات بازتابی از اقتدار ، هوشیاری و آمادگی نیروی انتظامی است.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از پلیس، سردار حسین اشتری در آیین تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، عرصه نظم و امنیت و مدافعان حرم و با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهار کرد: نیروی انتظامی در سال جاری مأموریت های خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و اقدامات خوب و شایسته ای را در سراسر کشور به انجام رسانید.که به لطف الهی عملکرد ناجا مورد رضایت فرمانده کل قوا و مقام معظم رهبری است.
وی افزود: باید تلاش ها را در راستای خدمتگزاری بیشتر به مردم و جلب رضایت خداوند ، امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارتقاء دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امنیت مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی برای کشور است ، بیان کرد: پیش از انقلاب منافع آمریکا و اسرائیل در کشور تأمین می شد و نظام سلطنتی کاملا تابع و مطیع استکبار بود ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد امنیت و استقلال در کشور هستیم و دست منفعت طلبانه استکبار به ویژه آمریکا از کشور کوتاه شده است.
سردار اشتری اشاره کرد: در دهه و سال های اخیر شاهد سرنوشت ذلت بار کشورهای مطیع و فرمانبر استکبار بودیم، اما اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان زبانزد است و باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم.
وی تأکید کرد: مدیریت و رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری کشور را در مسیر پیشرفت و اقتدار قرار داده است و امروز به واسطه هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری ، هوشیاری و آمادگی نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی و همچنین انسجام مردمی امنیت مطلوبی در کشور حاکم است.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بالاترین سرمایه کشور “امنیت” است ، عنوان کرد: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی از ارکان اساسی امنیت در کشور است و باید از همه ظرفیت ها در راستای ارتقاء نظم و امنیت بهره برد.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه و کارکرد یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا ، خاطر نشان کرد: این یگان در پیشبرد مأموریت های ناجا و توسعه امنیت نقش کلیدی و محوری دارد و حفاظت و صیانت از شخصیت ها و مقامات بازتابی از اقتدار ، هوشیاری و آمادگی ناجا است.
سردار اشتری با تأکید بر لزوم حفظ شأن و جایگاه محافظان تأکید کرد: شرح وظایف محافظان مشخص و تعریف شده در یک چارچوب قانونی و ضابطه مند است، در فرایند به کارگیری افراد در یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا باید برجذب توانمند و کارآمدترین افراد متمرکز شویم.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اهمیت و نقش آموزش در ارتقاء مهارت های علمی و عملی کارکنان بیان کرد: پلیس باید مومن، حرفه ای، توانمند، چابک ، مقتدر و در تراز نظام اسلامی باشد.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت نظم و انضباط یادآور شد: نماد و شاخص های ظاهری ، رفتاری و اعتقادی یک پلیس باید معرف جایگاه واقعی و والای نظام اسلامی و ناجا باشد.
وی ادامه داد: در فرآیند محافظت از شخصیت ها باید با ارگان های امنیتی تعامل داشت تا مأموریت ها به نحو مطلوبی پیش رود.
عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه با بیان اینکه تزریق تجهیزات به روز و نوین از الزامات است، اضافه کرد: در راستای بهره مندی از تجهیزات نوین ، به روز و کارآمد باید از دانش بومی و ظرفیت های داخلی بهره برد.
سردار اشتری با اشاره به اهمیت و نقش نیروی انسانی در پیشبرد اهداف مطرح کرد: نمی توان نقش و کارکرد ابزار و تجهیزات به روز را نادیده گرفت بنابراین باید در کنار تلاش برای تقویت نیروی انسانی ، به ارتقاء تجهیزات و امکانات بیندیشیم .
وی در ادامه با اشاره به نقش و وظایف دژبان عنوان کرد: دژبانی به نوعی توسعه دهنده نظم و انضباط است و انضباط بخشی یکی از رویکردهای مهم نیروی انتظامی می باشد. بنابراین باید برتوسعه انضباط محوری تمرکز کنیم.
این مقام عالی انتظامی در ادامه با اشاره به آیین تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا از خدمات و اقدامات سردار ” البرزی” تقدیر کرد و گفت: ایشان فردی دلسوز ، متعهد و پیگیر در امور بودند و اقدامات شایسته ای را انجام دادند ان شاء الله شاهد تداوم تلاش های ایشان در سمت جدید به عنوان جانشین در پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی باشیم.
فرمانده نیروی انتظامی با معرفی سردار پرویز آهی به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا بیان کرد: سردار آهی از مدیران اخلاق مدار ، منضبط، با پشتکار و برنامه هستند، همواره شاهد تلاش های ایشان در مسئولیت های مختلف بوده ایم و ان شاءالله در سمت جدید نیز منشأ خیر و برکت برای نیروی انتظامی باشند.
گفتنی است، حکم تقدیر از سردار هدایت البرزی و انتصاب سردار  پرویز آهی توسط رئیس بازرسی کل ناجا قرائت شد.
همچنین در این مراسم سردار هدایت البرزی ضمن ارائه گزارشی از پشتیبانی و حمایت فرمانده ناجا و هیئت رئیسه در اجرای مأموریت ها تقدیر و انتصاب سردار  آهی را به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا تبریک گفت.
سردار آهی: تقدیر از حسن اعتماد فرمانده ناجا
سردار  پرویز آهی در این مراسم با تقدیر از حسن اعتماد فرمانده ناجا اظهار کرد: ان شاء الله بتوانم در انجام این مأموریت خطیر به نحو احسن ایفای نقش کنم، همواره نیازمند هدایت و تدابیر فرمانده محترم ناجا و هیئت رئیسه در راستای پیشبرد اهداف هستم.
وی با تبریک سمت جدید سردار “البرزی” به عنوان جانشین در پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی خاطر نشان کرد: همه توان و ظرفیت خود را با همکاری کارکنان در راستای پیشبرد اهداف به کار خواهیم بست.