وزیر نیرو:

امسال ۷۸۰ هزار نفر تحت پوشش آب آشامیدنی قرار گرفتند

 

%da%86%db%8c%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%a7%d9%86‌وزیر نیرو گفت: کار آبرسانی به ۲۰۰۰ روستای کشور تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

چیت‌چیان در در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۵ پروژه آبرسانی استان که شامل ۱۱ روستا می‌شود، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف ما آبرسانی به روستاهایی است که مولدترین اقشار ما در آنها سکونت داشته و در راستای توسعه کشور تلاش می‌کنند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازایسنا، وی بیان کرد: وزارت نیرو ۹۲۴ مجتمع آبرسانی روستایی را در دستورکار قرار داده است و این پروژه‌ها به سرعت در حال اجرا هستند.

این وزیر دولت یازدهم با اشاره به اعتبارات این وزارت، تصریح کرد: در سال ۹۳، ۲۰۰ میلیارد تومان، سال ۹۴، ۴۰۰ میلیارد تومان و ۹۵، ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ما بوده که تحولی عظیم در این بخش را شاهد هستیم.

چیت‌چیان یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بنا داریم کار آبرسانی به ۲۰۰۰ روستای کشور را تا پایان امسال به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه در سال‎جاری ۷۸۰ هزار نفر از ساکنین روستاهای کشور از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شده‌اند، اضافه کرد: امروز به صورت همزمان ۱۴۱ روستا در سه استان لرستان، کرمان و یزد از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند که جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: طرح‌های آبرسانی در مجموع بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی به وجود آورده که نقطه عطفی در راستای بحث اشتغال محسوب می‌شوند.