آیت الله صدیقی در خطبه های نماز جمعه:

امروز هفتمین قدرت نظامی دنیا هستیم

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بعضی ها گویا مجددا می خواهند اعلام موجودیت کنند، آنها باز هم زبانشان دراز شده و با وجود زیان های غیرقابل جبرانی که به این مردم در فتنه 88 وارد کردند، از آشتی ملی حرف می زنند.
آیت الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های امروز خود با بیان اینکه انسان باتقوا، انسانی بصیر است که مکر دشمن در او اثر نمی گذارد، دوست و دشمن را اشتباه نمی گیرد و فریب لبخند غارتگر متظاهر را نمی خورد اظهار کرد: انسان با بصیرت، زمان، شرایط و اقتضائات را درک کرده و به وظایفش پی می برد.
وی با بیان اینکه دروغ، غیبت و خلف وعده از جمله گناهانی است که انسان با تقوا آنها را از خود دور می کند عنوان کرد: در مدیریت خانواده جدیت و قاطعیت توام با مهربانی، منطق، رفاقت، همدلی، احترام و ارتباط متقابل است.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازمیزان،آیت الله صدیقی در ادامه با بیان اینکه با بیان اینکه ملت ایران در راهپیمایی عظیم 22 بهمن نشان دادند که منتظر قدوم مبارک آقا امام زمان (عج) هستند تاکید کرد: ملت ایران نشان داده اند که آماده اند؛ راهپیمایان در روز 22 بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه گوی دشمن زدند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی های امسال از لحاظ حضور مردم افزایش کمی چشمگیری داشت، افزود: این افزایش کمی به ویژه در استان فارس و شیراز که رکورد زد بسیار قابل توجه بود؛ یزد، مهاباد، قم و برخی دیگر از شهرها نیز نسبت به سال های گذشته افزایش کمی بسیار زیادی داشتند.

وی ادامه داد: اگر خداوند در روزهایی مثل روز قدس، 9 دی و روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، مردم را به میدان می آورد، می خواهد شما را به عنوان برترین مردم عالم معرفی کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در همین رابطه گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با عزیزان نیروی هوایی گفته بودند که مردم ما جواب تهدیدات رئیس جمهور آمریکا را در روز 22 بهمن خواهند داد؛ پیشبینی ایشان در این زمینه ، شبیه سایر پیشبینی های ایشان مثل پیروزی های سوریه و لبنان صحیح بود.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه پیروزی حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، موجب اعتراف دشمن شد، تاکید کرد: آنها در هیچ سالی اینچنین به عظمت حضور مردم در این راهپیمایی اعتراف نمی کردند.

وی ادامه داد: انقلاب مردم ایران، انقلابی فقاهتی، اسلامی و حسینی است و اگر مردم در صحنه حضوری اینچنین پررنگ دارند بخاطر آن است که خودشان صاحب و نگهبان و فداییان انقلاب هستند؛ حضور مردم در صحنه به ان معنا نیست که آنها مشکلات موجود در جامعه را نمی بینند؛ رکود، گرانی، بیکاری، شیوع اعتیاد و تبعیض، از جمله موارد و مشکلاتی است که مردم از مسئولین مطالبه می کنند.

آیت الله صدیقی گفت: بعضی ها گویا مجددا می خواهند اعلام موجودیت کنند، آنها باز هم زبانشان دراز شده و با وجود زیان های غیرقابل جبرانی که به این مردم در فتنه 88 وارد کردند، از آشتی ملی حرف می زنند؛ ملت ما یک امت هستند و یک امام دارند؛ آنها که با امام نساختند، بسیجی را برهنه کردند و کتک زدند و به ساحت حضرت سید الشهدا (ع) بی حرمتی کردند و شعار نه غزه نه لبنان سر دادند، امروز از آشتی ملی سخن می گویند؛ مردم هرگز با شما آشتی نخواهند کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مسئول امور اروپا گفته اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود؛ این یک فریب است؛ اگر دنیا با نمی جنگد، به این دلیل است که این کار را در توان خودش نمی بیند؛ ملت ما با وقوع یک جنگ هرگز عقب نشینی نخواهد کرد و آنها این را خوب می دانند؛ برجام هیچ خاصیتی نداشت، آنها به نوعی می خواهند این خاصیت را به برجام نسبت دهند.

آیت الله صدیقی تاکید کرد: آنها از روحیه ایثارگرانه و شهادت طلبانه و همچنین قدرت نظامی ما می ترسند؛ ما امروز قدرت هفتم نظامی در دنیا هستیم و در برابر شهدایمان سرافراز شده ایم.

وی با بیان اینکه ما امروز درگیر جنگ اقتصادی هستیم خاطرنشان کرد: بر مسئولان ما واجب است به عنوان ادای دین به مردمی که در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا کردند، به مشکلات اقتصادی و مساله معیشت آنان حساسیت نشان بدهند؛ نگویند چه باید بکنیم، بگویند چه کرده ایم؛ چیزی را بگویند که مردم در زندگی شان آن را حس کرده باشند، آمارهای مسئولان رسانه ای است، مردم به جیب خودشان نگاه می کنند؛ هنوز مسئولان در برابر سیل ویرانگر شبکه های مجازی اقدامی نکرده اند.

آیت الله صدیقی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه انقلاب بحرین خاموش نشده و مردم آن، امروز آتشین تر و محکم تر از گذشته شده اند گفت: به حاکم بحرین توصیه می کنم راه شاه را نرو؛ شاه، امام خمینی (ره) را تبعید کرد و نتیجه اش را دید؛ بحرینی ها استقلال می خواهند و استبداد را نخواهند پذیرفت؛ شکست نزدیک حاکمان بحرین است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خاطرنشان کرد: عربستان تا کی می خواهد در یمن کودک و زن را بکشد و مدرسه و مسجد را خراب می کند؛ لعنت بر سازمان ملل که با رشوه، نام عربستان سعودی را از لیست جنایتکاران خط زد.