سردار سلامی در یازدهمین دوره انتخاب کتاب پاسداران اهل قلم :

امروز قلم قوی ترین سلاح ماست

%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8cجانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قلم امروز قوی‌ترین سلاح ماست، افزود: اگر زبان و قلم نتوانند فلسفه حقیقی برای حرکت عظیم انسان‌ها بیابند نمی‌توانیم از شمشیرهای‌مان به درستی استفاده کنیم.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در یازدهمین دوره همایش انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم که در ستاد فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد گفت: آنچه موجب گسترش اسلام شده است قلم نویسندگان و گفتار مبلغان رسالت الهی است.
به گزارش نوید تهران و به نقل ازروابط عمومی سپاه،وی قلم، زبان و شمشیر مجاهدان را سه عامل گسترش اسلام در جهان برشمرد و اظهار داشت: ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی پیش از هر زمان دیگری به قلم و زبان برای انجام مسئولیت‌هایمان در دفاع از انقلاب اسلامی و گسترش منطق نورانی آن در سراسر جهان اسلام و سرتاسر عالم احساس نیاز می‌کنیم.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه امروز شمشیرها و تفنگ‌های ما بر بصیرت و آگاهی و قوه تحلیل و تشخیص ما از حقایق تکیه دارد، گفت: شمشیر بدون آگاهی کارگر نیست و عمل به موقع و موثر نیازمند فهم عمیق است به ویژه در دنیای امروز که به همان اندازه که پیشرفت علم و فناوری دسترسی انسان را به حقایق هموار کرده همین پیشرفت‌ها می‌تواند جهل بیافریند.
وی از جهان امروز به عنوان جهان نبرد جنود عقل و جهل نام برد و خاطرنشان کرد: توسعه فضای مجازی به همان اندازه که در تنویر افکار موثر است می‌تواند در گسترش جهل نیز موثر باشد.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در این فضا آنقدر دروغ و اوهام منتشر می‌کنند که انسان ها فرصت تفکر در مورد حقایق ناب را نمی‌یابند به طوریکه پالایش افکار صحیح از افکار باطل به ویژه در فضای مجازی که هدف آن تمیز کردن حیات طیبه اسلامی است کار سختی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه جنگ امروز در اذهان و افکار برای تغییر ساختمان درونی فکر انسان، ساختن اندیشه، تغییر میدان باور و ایجاد ذهن منفصل جریان دارد، بیان داشت: امروز فرزندان در خانه هستند اما ذهن آنها می‌تواند به مراکز تولید اندیشه در کیلومترها آن طرفتر مرتبط شود و پدران و مادران را به هتلداران تبدیل کند.
سردار سلامی گفت: هر کسی موفق شود ذهن‌ها و قلب‌های جهان را تغییر دهد جهان را تغییر می‌دهد و کلمات دارای این قدرت هستند که می‌توانند تصویر جهان را تغییر دهند لذا ارزش نوشتن، خواندن و آگاه کردن اینجاست.
وی تاکید کرد در فوران اطلاعات مغشوش یافتن حقایق سخت است و کسانی می‌توانند موفق شوند که دارای مبانی عمیق در اندیشه و اعتقادات باشند.
سردار سلامی با بیان اینکه قلم امروز قوی‌ترین سلاح ماست، افزود: اگر زبان و قلم نتوانند فلسفه حقیقی برای حرکت عظیم انسان‌ها بیابند نمی‌توانیم از شمشیرهای‌مان به درستی استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه جهان را همواره نویسندگان بزرگ تغییر دادند، ادامه داد: اندیشه هرگز نمی‌میرد به ویژه آن اندیشه‌ای که لباس و جوهر حق بر گردن دارد.
سردار سلامی با اعلام اینکه ما امروز در منطقه جهاد کبیر هستیم، گفت: جهاد کبیر یعنی تبیین حقانیت اسلام و انقلاب و عدم تبعیت از کافران است.
جانشین فرمانده کل سپاه با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی و نویسندگان را افسران واقعی جنگ نرم هستند تصریح کرد: این میدان را باید گشود و وسیع کرد همان طور که در فضای جنگ سخت فضای وسیعی را به روی دشمن باز و آن را متفرق کردیم و این باعث توقف سیاست‌های آنها در جهان اسلام شده است باید در ساحت اندیشه و میدان عقیده هم جغرافیای وسیعی را گشود.