آیت الله العظمی نوری همدانی:

امروز برخی به سخن رهبر انقلاب رسیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست

به گزارش نویدتهران،شب گذشته آمریکا خود را از برجام خارج کرد که نشان دهنده عدم اعتماد به آنهاست؛ چهل سال است که آمریکا با گفتن دروغ، نقشه هایی دارد و اصلا قابل اعتماد نبوده و نیست؛ اما عده ای به دنبال تجدید امتحان بوده و دیدند که سخن رهبر انقلاب درست بوده و نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.
حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع خروج آمریکا از برجام اشاره کردند و گفتند: امروز در زمانی زندگی می کنیم که دشمنان اسلام به عنوان دشمن حوزه، دشمن انقلاب، دشمن ارزش ها و … با تمام قوا به میدان آمدند و انقلاب اسلامی ایران را کابوسی برای خود می دانند.

ایشان یادآور شدند: شب گذشته آمریکا خود را از برجام خارج کرد که نشان دهنده عدم اعتماد به آنهاست؛ چهل سال است که آمریکا با گفتن دروغ، نقشه هایی داشته و اصلا قابل اعتماد نبوده و نیست؛ اما عده ای به دنبال تجدید امتحان بوده و دیدند که سخن رهبر انقلاب درست بوده و نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: بر ما لازم است که در مقابل آمریکا ایستاده و گول این سخن که آمریکا بیرون رفته و فرانسه، انگلستان و آلمان می مانند را نخوریم.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساختند: باید در مقابل این کشورها هوشیار بود؛ چراکه همراهی آنان با آمریکا را در برنامه های قبلی مشاهده کرده و باید بیدار باشیم.

معظم له تصریح کردند: ایران باید با مقاومت خود در مقابل استکبار، فعالیت های صلح آمیز هسته ای را ادامه داده و تمام مردم و مسئولین بر محور فکر و اراده رهبر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه علما در مقابل این توطئه ها ساکت نمی نشینند، بیان داشتند: امام صادق(ع) در روایتی فرمودند: «علماء شیعتنا مرابطون بالثغر الذی یلی ابلیس و عفاریته یمنعونهم عن الخروج علی ضعفاء شیعتنا و عن ان یتسلط علیهم ابلیس و شیعته النواصب الا فمن انتصب لذلک من شیعتنا کان افضل ممن جاهد الروم و الترک و الخزر ألف ألف مرة لانه یدفع عن ادیان محبینا و ذلک یدفع عن ابدانهم/ علمای شیعه ما مرزداران هستند که بر مرزهای ایمان مردم و در برابر ابلیس و پیروانش به مرزداری می پردازند آنها را از هجوم به ضعفای شیعه باز می دارند و شیعه را از تسلط ابلیس و یاران ناپاکش محفوظ و مصون نگه می دارند آگاه باشید آنکس از شیعیان که چنین وظیفه ای را به عهده می گیرد هزار هزار مرتبه برتر از مجاهدین است که با (دشمنان آن روزگار اسلام) روم و ترک و خزر جهاد می کنند چون او از دین محبان ما دفاع می کند و دیگری از بدنهای ایشان».

ایشان اظهار داشتند: ما موظفیم در این مرزها بیدار و آگاه بوده و دوستان را از نفوذ دشمنان آگاه کنیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع پیام رسان های داخلی نیز اشاره کردند و گفتند: امروز به واسطه پیشرفت تلگرام ها در ایران، اکاذیب و مفاسد بسیاری در کشور در حال ترویج است که باید جلوی آن گرفته شود.

این استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه باید فضای مجازی داخلی را تقویت کنیم، ابراز داشتند: برخی از مسئولان در کشور قائل بر باز بودن تلگرام همراه با محدودیت آن هستند که به نظر می آید قابل محدودکردن نیست و باید مسدود شود.

معظم له به بخشی از دادگاه عاملان حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) اشاره کردند و گفتند: قضات این دادگاه ها بیان کردند که در محاکمه این عوامل برای ما ثابت شد که از خارج از کشور به وسیله تلگرام خط می گرفتند.

این مرجع تقلید به موضوع تعطیلات حوزه نیز اشاره داشتند و خاطرنشان ساختند: طلاب در تعطیلات برای درس، بحث، مطالعه، نوشتن و … برنامه داشته باشند؛ چراکه انقلاب اسلامی ایران وظیفه ما را سنگین کرده و باید پاسخگوپی نیازها باشیم.