سخنگوی ارتش:

امدادرسانی یکان های ارتش در مناطق سیل زده کشور با تمام امکانات و ظرفیت های لازم ادامه دارد

به گزارش نویدتهران،امیر سرتیپ دوم ستاد شاهین تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تداوم فعالیت یکان های امدادی و آمادی ارتش در مناطق سیل زده طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: امدادرسانی یکان های ارتش در مناطق سیل زده کشور با تمام امکانات و ظرفیت های لازم تا رفع مشکلات بوجود آمده ادامه خواهد یافت.

امیر تقی‌خانی با اشاره به آخرین اقدامات ارتش در کمک رسانی به مردم در مناطق سیل زده کشور، اظهار داشت: از شب گذشته (۱۳ فروردین ماه) تا کنون بیش از ۳۰۰ سورتی پرواز توسط بالگردهای ۲۰۶، ۲۱۴ و شنوک هوانیروز و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق سیل زده خرم آباد، شهرکرد، مسجد سلیمان، گلستان و کرمانشاه با بیش از ۳۰ بالگرد انجام گرفته است.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با استفاده از هواپیماهای ترابری  سنگین سی ۱۳۰، ایلوشین و بوئینگ ۷۴۷ و نیروی دریایی ارتش نیز با استفاده از هواپیماهای فرندشیپ خود با بیش از ۲۰ سورتی پرواز اقلام دارویی، مواد غذایی و تجهیزات امدادی مورد نیاز مردم در استان های فارس، گلستان و خوزستان و دستگاه لایروب نیروی دریایی را ترابری کردند.

امیر تقی خانی افزود: امدادرسانی از طریق قایق های موتوری و تجسس و نجات تیپ  های پیاده پیاده مکانیزه و گروه های مهندسی ارتش در منطقه گمیشان استان گلستان و  مناطق سیل زده استان خوزستان و همچنین لرستان و پل دختر نیز در ساعات گذشته انجام شده و تیم های تکاور و غواصی ارتش نیز در مناطق سیل زده استان های گلستان، لرستان و خوزستان عملیات امدادرسانی خود را ادامه دادند.

سخنگوی ارتش همچنین از تداوم فعالیت شبانه‌روزی افسران، درجه داران و سربازان یکان های امدادی و آمادی ارتش در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، سوخت رسانی، پخت و توزیع نان و مواد غذایی، تامین امنیت مناطق تخلیه شده و مهار سیل با استفاده از صدها دستگاه تجهیزات مهندسی و تجهیزات پل سیار خبر داد و افزود: هزاران پرس غذا و قرص نان، هزاران لیتر سوخت، صدها نفر نیروی امدادی تازه نفس در مناطق مورد نیاز با بکارگیری ده ها دستگاه نفربرهای بی تی آر، تریلی، کمپرسی مایلر، بیل مکانیکی، لودر و بولدوزر در خدمت مردم عزیز شهرهای سیل زده بوده اند.

وی افزود: اجرای چندین کیلومتر عملیات لایروبی، برپایی چند پل بیلی در آق قلا و اینچه برون، بیش از ۲ هزار مورد خدمات پزشکی و فعالیت شبانه روزی ایستگاه های صلواتی، حمام ها و نانوایی های صحرایی در مناطق سیل زده نیز بخش هایی از اقدامات ۲۴ ساعت گذشته یکان های ارتش بوده است.

امیر تقی خانی همچنین گفت: یکان های امدادی و آمادی ارتش در استان لرستان امروز با سرعت و گسیل امکانات بیشتر مهندسی، پزشکی و امدادی در خدمت مردم این استان بویژه منطقه پل دختر خواهند بود.