سخنگوی اسبق وزارت خارجه:

اقدام ترامپ گروگانگیری مدرن است

آصفیسخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه ترامپ هنوز در هیجان دوران انتخابات به سر می‌برد، محروم کردن مردم ایران از دریافت روادید را گروگانگیری مدرن خواند و گفت: آمریکایی‌ها از این اقدام متضرر می‌شوند، نه ایرانیان.
حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در خصوص دستور «محافظت از ملت در مقابل حملات تروریستی اتباع خارجی» که رئیس‌جمهور جدید آمریکا براساس آن صدور روادید برای اتباع هفت کشور مسلمان عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه، یمن و ایران را به مدت دستکم ۳۰ روز لغو خواهد کرد، اظهار داشت: آقای ترامپ هنوز در هیجان دوره تبلیغات انتخاباتی است و هنوز در فضای هیجانی تصمیم می‌گیرد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازفارس،وی افزود: شاید با گذشت زمان رفتار ترامپ منطقی‌تر و دقیق‌تر بشود.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با اشاره به محروم کردن مردم ایران از دریافت ویزا در پی اجرایی شدن این حکم توسط ترامپ عنوان کرد: این امر نشان می‌دهد دشمنی دولتمردان آمریکایی با مردم ایران است و شعارهایی که سر می‌دهند مبنی بر اینکه ایران و مردمش را دوست دارند و این دولت ایران است که برای مردم محدودیت ایجاد می‌کند، پوچ و توخالی است.

آصفی ادامه داد: این موضوع کاملا نشان داد که آقای ترامپ و دولتمردان آمریکا با مردم ایران مسئله دارند، چرا که آنها روادید سیاسی و دیپلماتیک را مستثنی کرده‌، ولی مردم را محروم کرده‌اند و این گونه رفتار شعار‌های پوچ و توخالی آنها را روشن کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ما خیلی در این موضوع ضرر نمی‌کنیم، گفت: ایرانی‌هایی که در آمریکا هستند باعث فخر و مباهات این کشورند، شهروندان ایرانی که در آمریکا حضور دارند از متوسط جامعه آمریکا بالاتر هستند و کسی که ضرر می‌کند، خود آمریکایی‌ها خواهند بود.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه همچنین اقدام آمریکا را کاری ضدانسانی برشمرد و توضیح داد: اقوام ایرانیان مقیم آمریکا به این کشور رفت و آمد دارند و خود آنها به ایران سفر می‌کنند و این اقدام دولت آمریکا نوعی گروگانگیری مدرن است.

آصفی با تاکید بر اینکه کسی که در این موضوع ضرر می‌کند خود آمریکایی‌ها هستند، اظهار داشت: برای ایرانیان اتفاقی نمی‌افتد و این کارهای عجیب و غریب را در گذشته هم از آمریکایی‌ها دیده‌ایم و نهایتا هم خود آنها بوده‌اند که هزینه‌ پرداخته و متضرر شده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با گذشت زمان و این محدودیت یک ماهه شاید به تدریج برای آقای ترامپ اوضاع و شرایط بین‌المللی و تمدن و خدماتی که ایران به جهان داشته است، بیشتر مشخص شود.