بروجردی در جمع خبرنگاران؛

اقدام ارزشمند سپاه موجب خنثی کردن عملیات تروریست ها در غرب کشور شد

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس حمله ترکیه به عفرین را عکس العمل اقدامات آمریکایی ها در سوریه دانست.
علاءالدین بروجردی در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص سناریوی جدید نیکلی هیلی درباره بررسی لاشه موشکی که قرار است فردا کلید بخورد، گفت: تلاش مزبوحانه ترامپ برای ارائه چهره واقعی نوعی آب در هاونگ کوبیدن است. در سفر بروکسل که به دعوت پارلمان اروپا و با حضور ۱۲ نماینده از کشورهای مختلف از جمله اروپایی انجام گرفته بود و روز گذشته به پایان رسید دید مثبت نسبت به آمریکا و ترامپ حتی در بین نمایندگان اروپایی هم ندیدم.

بررسی لاشه موشکی هدف آمریکایی ها برای ترسیم چهره منفی از ایران است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتقاد به عملکرد ترامپ و سیاست داخلی و منطقه ای وی به امری فراگیر تبدیل شده بنابراین آن ها تلاش می کنند با تاثیرپذیری از رژیم صهیونیست چهره منفی از ایران را ترسیم کنند در واقع این سناریو برگرفته از پروژه مثلث وار اسرائیل، آمریکا و عربستان است.

آمریکا همچنان به دنبال حمایت از تروریست ها

وی در خصوص تجزیه سوریه در سناریوی جدید گفت: به نظر این تلاش مزبوحانه است اما جمهوری اسلامی ایران قویا از تمامیت ارضی سوریه دفاع می کند کما اینکه در طول سال های گذشته نیز یکی از اهداف دفاع از مردم و کشور سوریه بوده که در بخش هایی هم به نتیجه رسیده ایم.

بروجردی ادامه داد: آمریکا با این عملکرد خود نشان داد همچنان از تروریست و ایجاد ناامنی و تجزیه کشورها حمایت می کند هرچند معتقدیم به نتیجه نخواهد رسید.

اقدام ارزشمند سپاه موجب خنثی کردن عملیات تروریست ها در غرب کشور شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدام سپاه پاسداران در برخورد با گروه های تروریستی در غرب کشور یادآور شد: تلاش این گروه ها در طول سال های گذشته با هدف نفوذ در داخل کشورمان است در واقع به گروه هایی ماموریت می دهند که به طور ویژه داعش در این زمینه فعال است البته از این نمونه اقدامات سپاه پاسداران بسیار است که توانسته اند موفق شوند، البته وزارت اطلاعات و نیروهای مرزی نیز موفقیت هایی در این خصوص کسب کردند.

وی افزود: این چالش را با توجه به بحران های حاضر در منطقه در آینده نیز خواهیم داشت اما این گروه های تروریستی نتوانستند اقدامی انجام دهند و سپاه پاسداران با موفقیت عملیات آن ها را خنثی کرد.

حمله ترکیه به عفرین عکس العمل اقدامات آمریکایی هاست

بروجردی در خصوص حمله ترکیه به عفرین تصریح کرد: این اقدام ترکیه عکس العمل اقدامات آمریکایی هاست، در حقیقت آمریکایی ها بعد از اینکه از پروژه داعش مایوس شدند و با همپیمانان خود شکست خوردند با ارتش کردی ۳۰ هزار نفری که از سوی مستشاران آمریکایی آموزش دیده اند، نسبت به تجزیه سوریه اقدام کنند.

وی افزود: آمریکایی ها در توطئه های خود در عراق و اقلیم شکست خوردند و امیدواریم در سوریه نیز با شکست مواجه شوند.

فردا؛ بازدید هیاتی از نمایندگان به ریاست رئیس کمیسیون قضایی از زندان اوین

بروجردی در توضیح بازدید تعدادی از نمایندگان از زندان اوین گفت: بنده و رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار بود از زندان اوین بازدیدی داشته باشیم اما بعد از اینکه رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی این مسئولیت را متقبل شد تیم بازدید تغییر کرد بنابراین آقای برومندی از هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، آقای نانواکناری رئیس کمیته امنیت کمیسیون، آقای وکیلی از هیات رئیسه مجلس به همراه نمایندگانی از کمیسیون بهداشت از زندان اوین بازدید خواهند کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با توجه به اینکه زندان زیرمجموعه قوه قضائیه است، گفت: این هیات به ریاست آقای ملکشاهی از زندان اوین بازدید خواهد کرد البته قرار امروز به دلیل شرایط جوی کنسل شد و به احتمال این بازدید فردا (دوشنبه، ۹ بهمن ماه) انجام خواهد گرفت.