اقامه نماز عیدفطر به امامت رهبرانقلاب در مصلای امام خمینی(ره)

به گزارش نویدتهران،رئیس ستاد نمازجمعه و نماز عید فطر تهران: نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری امسال در شبستان اصلی مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
سیدباقر پیشنمازی با اشاره به این که نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری در مصلای امام خمینی اقامه می‌شود افزود: نماز عید فطر جایگاه مهمی در اسلام و پایان یک ماه عبادت دارد و در شرایط فعلی حساسیت و تأثیر زیادی در نمایش حضور با شکوه امت اسلامی خواهد داشت.

وی گفت: امسال نماز عید فطر به علت افزایش فعالیت‌های عمرانی، در شبستان و در محدوده شرقی برگزار می‌شود و نمازگزاران تا ضلع شرقی و خیابان‌های اطراف و اتوبان رسالت جای گیری می‌شوند.

پیشنمازی ادامه داد: مردم برای حضور در نماز عید فطر در مصلای امام خمینی از مترو استفاده و از ایستگاه مصلی تردد کنند.

وی افزود: اتوبوس‌های شرکت واحد نیز از میدان‌های اصلی شهر نماز گزاران را به ضلع شرقی مصلی می‌آورند.

پیشنمازی همچنین از اختصاص پارکینک بیهقی و بنیاد مستضعفان و صدرا برای نمازگزاران خبر داد و گفت: توصیه می‌شود از اتوبان مدرس برای رسیدن به پارکینگ‌ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه درب‌های مصلی از ساعت ۵ صبح باز است گفت: مردم برای اینکه کمتر دچار مشکل شوند در ساعات اولیه به مصلی بیایند.

تدابیر ویژه ستاد نماز جمعه برای نماز جمعه روز قدس

نماز جمعه این هفته تهران همزمان با روز قدس در دانشگاه تهران و به امامت آیت اله سید احمد خاتمی برگزار می شود.

رئیس ستاد نماز جمعه و نماز عید فطر تهران گفت: سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران نیز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.

پیشنمازی با اشاره به تدابیر ویژه ستاد نماز جمعه برای برگزاری نماز جمعه روز قدس افزود: درب‌های دانشگاه از ساعت 8 و نیم صبح بر روی نمازگزاران باز است ولی برنامه رسمی از ساعت 11 و 20 دقیقه آغاز می‌شود.

وی گفت: توصیه پلیس استفاده مردم از وسایل عمومی رایگان است.

پیشنمازی با اشاره به اختصاص پارکینگ‌های خیابان فاطمی برای نمازگزاران افزود: خیابان‌های فرعی مثل خیابان نادری در خیابان طالقاتی برای موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: شماره پیامک 6868 ستاد برای دریافت پیشنهادهای مردمی است.