حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

«اف‌ای‌تی‌اف» راه درستی برای کشور ما نیست

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: برخی گفتند هم باید چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم، اما امروز می‌بینیم که هر دو نچرخیدند و هر دو خسارت شدند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: امروز «ائمه جمعه» پاکدل، کارآمد و دردشناس، از دل حوزه‌های عملیه بیرون آمده و می‌آیند. عزت دنیا و آخرت در گرو علم به خدا، علم به دین، علم به توحید و معاد و نبوت است که این‌ها در حوزه علمیه نهفته است.

وی با بیان اینکه اگر حوزه‌های عملیه کساد شوند بدانید که دین کساد می‌شود، گفت: دشمنان برای از بین بردن دین و اخلاق و حجاب و صداقت و همه ارزش‌ها، برنامه و نقشه دارند و از طریق شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها و البته «نفوذی‌ها» در همه عرصه ها علی‌الخصوص سینما و تئاتر و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش و پرورش، این نقشه ها را اجرا می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: کسانی را داریم که در کرسی حقوق به احکام اسلامی می‌تازند و با رفتار خودشان اسلام را بد جلوه می‌دهند. همه این‌ها در حالی است که ما هشت سال جنگ سخت را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و امروز درگیر یک جنگ فرهنگی شدیم. البته رویش‌های امروز در حدی است که ما را به آینده امیدوار می‌سازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه ماه‌های «رجب»، «شعبان» و «رمضان»، یک فصل عبودیت خداست، عنوان کرد: ما باید کاری کنیم که شیطان در این سه ماه حسرت ببرد که یک بار از ما سواری بگیرد.

وی با بیان اینکه این شرایط گرانی بر ما تحمیل شده و بی توجهی‌ها و سوءمدیریت‌ها و غفلت‌ها بایث شده زندگی یکسری از افراد جامعه به شدت نابه‌سامان شود، گفت: باید برای رضای خدا یک قیام همه جانبه داشته باشیم و از حال همسایگان‌مان خبر بگیریم. سعادت دنیا و آخرت در معامله کردن با خداست و بهترین معامله با خدا، انفاق و اطعام و ایجاد کار و ازدواج دادن دختران و پسران است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به بیانیه «گام دوم انقلاب» مقام معظم رهبری اظهار کرد: پاسخگویی به همه شبهات در بیانیه گام دوم انقلاب موجود است. این بیانیه یک تصویر کامل از نظام دینی جمهوری اسلامی ایران است. شناخت نقطه ضعف‌ها، ارتباط دادن آینده به گذشته و اظهار امید و عاطفه و عشق به جوانان، از جمله بخش‌های بسیار مهم این بیانیه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد: ما دل به مقام معظم رهبری داده‎ایم و به جز امام زمان(عج) نظیری در عصر خودمان برای مقام معظم رهبری نمی توانیم پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ببینید در انقلاب‌های فرانسه و شوری و الجزایر، شعارهای انقلاب کنندگان چه بود و این شعارها تا چه اندازه حفظ شد؟ انقلاب اسلامی ما انقلابی بشری نیست بلکه انقلابی خدایی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین گفت: خدا گواه است من در شهرهای مختلف لمس می‌کنم جوانانی که می آیند و می‌گویند سلام ما را به آقا برسان، ما جان نثار ایشان هستیم. مادران شهدا می‌گویند ما فرزندان خود را در راه اسلام دادیم و باز هم حاضر هستیم این کار را به خاطر رهبر عزیزمان انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه مسئولان نباید مضایقه کنند و موظفند که به راهیان نور کمک کنند، گفت: به مشهد شهدا رفتن و بوی خون شهدا را لمس کردن، پیام مقاومت و توحید و صبر و شجاعت را برای جوانان به همراه دارد.

وی همچنین گفت: ما انقلاب خود را صادر کردیم و حضور فیزیکی ما در جبهه مقاومت، شاهد صدق توسعه انقلاب و شکستن مرزها و رسیدن به قله‌هاست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه جوانان ما نباید نوبه‌ای و مدرکی درس بخوانند، گفت: در موضوع هسته‌ای، برجام ما را محدود کرد و دیدیم که سفره‌ها وسعت پیدا نکردند. برخی گفتند هم باید چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم، اما امروز می‌بینیم که هر دو نچرخیدند و هر دو خسارت شدند. خون شهدای هسته‌ای، صنعت هسته‌ای ما را بیمه کرده است. سلاح علم را باید جوانان ما به دست بگیرند و ما باید با علم خود، امانت شهدا را توسعه دهیم.

وی در پایان گفت: من نسبت به اف‌ای‎‌تی‌اف حساس هستم و راه درستی برای کشور ما نیست