دکترخانلری :

افسران کنترل دوپینگ به صورت نامحسوس در مسابقات حاضر خواهند شد

به گزارش نویدتهران،رئیس دپارتمان کمیته پزشکی می گوید کلیه تدابیر لازم جهت اعزام افسران کنترل دوپینگ در بازیها به عمل آمده و مامورین ما برای حضور در مسابقات لیگ کاملا توجیه شده اند.

دکتر پرهان خانلری درباره حضور افسران کنترل دوپینگ در مسابقات لیگ کشوری گفت: با توجه به اینکه در هفته های پایانی مسابقات لیگ دسته اول و دوم هستیم و به دلیل سرنوشت ساز بودن نتیجه بازی برای تیم ها، افسران کنترل دوپینگ را به صورت نامحسوس برای انجام تست دوپینگ و سرم تراپی غیر طبیعی از بازیکنان به رقابتها اعزام می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: به منظور صیانت و سلامت هفته های پایانی لیگ، کارگروه ویژه ای با هماهنگی ستاد ملی مبارزه دوپینگ، سازمان لیگ و کمیته پزشکی فدراسیون تشکیل و مقرر شد در خلال برگزاری مسابقات، افسران کنترل دوپینگ، از تیم ها تست دوپینگ خواهند گرفت و همچنین با نظارت کامل، رفتار بازیکنان و کادر فنی را در داخل و خارج زمین زیر نظر خواهد گرفت.

دکتر خانلری اضافه کرد: همچنین در تمامی مسابقات ماموران کنترل دوپینگ به صورت نامحسوس حاضر خواهند شد و نمونه گیری‌های مربوطه را انجام می‌دهند. در واقع تدارکات و تجهیزات لازم برای افسران کنترل دوپینگ اعزامی به مسابقات فراهم شده و در صورت لزوم و بنا به تشخیص افسران کنترل دوپینگ، علاوه بر نمونه ادرار، نمونه گیری خون هم صورت خواهد گرفت.

رئیس دپارتمان کمیته پزشکی در پایان خاطرنشان کرد : افسران کنترل دوپینگ برای حضور در مسابقات کاملا توجیه شده و آماده هستند. کلیه تدابیر لازم جهت کنترل دوپینگ به عمل آمده است. امیدوار هستم که باشگاهها، مسئولان برگزار کنندگان مسابقات، بازیکنان و کادر فنی با مامورین کنترل دوپینگ همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد فوتبالی پاک در بازیهای لیگ دسته اول، دوم از نظر کنترل دوپینگ باشیم.