سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

افزایش ۶۷ درصدی انتصاب جوانان در سمت های مدیریتی

به گزارش نویدتهران،سخنگوی وزارت کشور از افزایش تعداد انتصاب بانوان و جوانان در سمت های مدیریتی در ستاد وزارت کشور خبر داد.

سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه در عرصه‌های مدیریتی وزارت کشور را از برنامه‌های ویژه وزیر کشور عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای تاکیدات رياست محترم جمهور، وزير كشور و مصوبه شورای عالی اداری، سیاست ها و تدابیر عملیاتی لازم جهت استفاده بهینه و مطلوب از خدمات جوانان و بانوان در سمت های مدیریتی به منظور ارتقای نسبت مدیران زن تا پایان برنامه ششم توسعه به میزان ۳۰ درصد و کاهش سابقه خدمت مدیران به ميزان ۸ سال از سوى این وزارتخانه اجرا شده است.
وی در ادامه افزود: بررسى گزارش های ١٠ ماهه سال جاری نشان مى دهد ميزان و تعداد انتصاب بانوان به سمت های سرپرستی و مدیریتی ستاد وزارت کشور از ۴۵ نفر در سال ۹۲ به ۵۷ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۲۷ درصد افزایش یافته است.
سخنگوى وزارت كشور ادامه داد: همچنین تعداد انتصاب جوانان ٤٥-٣٠ سال از ۶۱ نفر در سال ۹۲ به ۱۰۲ نفر در سال ۹۷ یعنی به میزان ۶۷ درصد افزایش یافته است.
قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری جامعه هدف جوانان، گروه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال تعیین و ابلاغ شده است كه در انتصاب جوانان در ستاد وزارت كشور بر اساس اين رويكرد و مصوبه شورای عالی اداری عمل کرده ایم.
سامانى با تاكيد بر لزوم تحقق كامل اين سياست در تمامى استانها و شهرستانهاى كشور گفت: استانداران بايد در انتصابات خود و همچنين انتصابات مديران استانى ساير دستگاه ها اين سياست دولت در عرصه مديريتى را اجرايى كنند.
وی یادآور شد: استفاده از جوانان در عرصه های مدیریتی همواره برکات ارزشمندی برای کشور دارد و تحقق این امر در اقصی نقاط کشور یکی از شاخص های ارزیابی ما از عملکرد استانداران است.