براساس گزارش سازمان پزشكي قانوني كشور؛

افزایش ۱٫۷ درصدی مرگ های تصادفات رانندگی در ۶ ماهه امسال

به گزارش نویدتهران،در شش ماهه نخست امسال، ۸ هزار و ۸۴۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۶، ۱٫۷ درصد افزایش داشت.
از مجموع ۸ هزار و ۸۴۱ متوفی حوادث رانندگی ۶ ماه نخست امسال ۶ هزار و ۸۶۴ نفر مرد و یکهزار و ۹۷۷ نفر زن بوده اند.

بیشترین مرگ های تصادفات با ۵ هزار و ۹۶۳ نفر در جاده های برون شهری اتفاق افتاده است و جاده های درون شهری با ۲ هزار و ۱۹۵ کشته، بعد از جاده های برون شهری قرار گرفته است. ۶۷۴نفر از آمار تلفات نیز در جاده های روستایی و محل فوت ۹ نفر نامعلوم، گزارش شده است.

استان های فارس با ۷۶۵، تهران با ۶۲۴ و خراسان با ۶۱۱ نفر دارای بیشترین تلفات و ایلام با ۷۰، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰۳ و بوشهر با ۱۲۳ نفر، استان های دارای کمترین تلفات در این بازه زمانی بودند.

جمع مصدومین حوادث رانندگی ۶ ماه نخست امسال، ۱۹۴ هزار و ۲۹۸ نفر بودند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین، ۱۷۹ هزار و ۷۹۵ نفر بودند، ۸٫۱ درصد افزایش داشته است.

مرگ یکهزار و ۷۸۳ نفر در شهریور ماه/ افزایش ۲٫۱ درصدی

در شهریورماه امسال، یکهزار و ۷۸۳ نفر طی حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این میزان، یکهزار و ۳۴۶ نفر مرد و ۴۳۷ نفر زن بوده اند. میزان تلفات شهریور امسال نسبت به یکهزار و ۷۴۶ کشته شهریور سال ۱۳۹۶، ۲٫۱ درصد افزایش داشته است.