دکتر جهانگیری در دیدار سفیر کشورمان در هند تاکید کرد:

افزایش همکاری میان تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است

به گزارش نویدتهران،معاون اول رییس جمهور بر گسترش روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان در همه زمینه‌ها تاکید کرد و خواستار استفاده از همه ظرفیت‌ها برای ارتقای سطح مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور شد.

دكتر جهانگيري در ديدار سفير كشورمان در دهلي نو افزايش سطح همكاري هاي دو كشور بزرگ ايران و هند را به نفع دو كشور و منطقه ارزيابي كرد و گفت: اين همكاري ها مي تواند به ايجاد ثبات و امنيت بيشتر در منطقه كمك كند.
وي با اشاره به سفر و ديدار روساي جمهور دو كشور ابراز اطمينان كرد؛‌ تهران و دهلي نو مي توانند با اتكا به منابع، دستاوردها و اهداف مشترك در حوزه هاي اقتصادي،‌ سياسي و فرهنگي گام هاي بلندي بردارند.
دكتر جهانگيري همچنين به ضرورت پيگيري سفير كشورمان در هند براي اجرايي شدن قراردادها و نيز تصميمات كميسيون مشترك ايران و هند تاكيد كرد.
علي چگني سفير كشورمان در هند نيز گزارشي از محل ماموريت خود ارائه كرد.
گفتني است، ‌دو كشور ايران و هند در حوزه انرژي، معادن، فلزات و ساختارهاي ارتباطي همكاري هاي موثري با يكديگر دارند به نحوي كه حجم تجارت دو كشور در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳۰ ميليارد دلار بوده است.
نقش بندر استراتژيك چابهار براي توسعه مناسبات ايران و هند بخصوص در دوران تحريم بسيار حائز اهميت است و مي تواند حجم تجارت دو كشور را بصورت چشمگيري افزايش دهد.