دکتر عبدالملکی:

افزایش حقوق کارگران، رشد بهره‌وری تولید را به دنبال دارد

به گزارش نویدتهران،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به اندازه ۳۰ سال طرح نیمه‌تمام در کشور وجود دارد، گفت: با استفاده درست، منطقی و عاقلانه از منابع، پروژه‌های ناقص و نیمه‌تمام تکمیل می‌شود.

دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در سفر یک روزه به شهرستان فیروزکوه، گفت: اگر به جای این تعداد طرح نیمه‌تمام که اتمام آن ۳۰ سال طول می‌کشد طرح‌ها را منطقی شروع می‌کردیم و به اندازه منابع مادی کلنگ می‌زدیم و مصوبه می‌گرفتیم با فرض این که هر کدام از طرح‌ها ۳۰ درصد پیشرفت داشته باشد، معادل ۱۰ سال آینده در حال حاضر طرح داشتیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکثریت جمعیت کشور ما کارگری است، اظهار کرد: این افتخار برای ۷۰ درصد خانواده‌های ایرانی است که سرپرست و نان‌آور آنان کارگرانی هستند که برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.
عبدالملکی خاطرنشان کرد: کارگران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، سازندگی و خنثی‌سازی تحریم‌ها همیشه در خط مقدم بودند و در این مسیر هر اندازه برای کارگران کاری انجام دهیم باز هم فرسنگ‌ها از مسئولیت و وظیفه خود در قبال کارگران عقب هستیم.
وی ادامه داد: معیشت کارگران یعنی مسأله حقوق و دستمزد، سلامت کارگران در محیط کار و زندگی، مسکن کارگری، ایمنی و بهداشت در کار، مسائل اجتماعی و فرهنگی برای خانواده‌های کارگران؛ باید به آسیب‌های اجتماعی که کارگران را آزار می‌دهد نیز قطعاً رسیدگی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه مدیریت بیش از ۴۰۰ شرکت را که متعلق به مردم است، بر عهده دارد و تلاش می‌کند نیازها را با مدیریت درست منابع و بدون فساد برطرف کند.
وی اضافه کرد: ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران فیروزکوه ۱۴ سال پیش مصوب و کلنگ‌زنی شده بود و پس از ۱۴ سال با حرکت جهادی طی چهار ماه ۸۰ درصد کار انجام شد و در هفته کارگر به بهره‌برداری رسید. این به معنای خدمت‌رسانی بدون فساد و کارآمد است.
عبدالملکی یادآور شد: کار سالم و بدون ظلم رویه اصلی جمهوری اسلامی در انجام امور است.
وی کارفرماهای کشورمان را مؤمن، باتقوا و دلسوز توصیف کرد و گفت: افزایش حقوق و دستمزد در شورای عالی کار با تأیید نمایندگان کارفرمایان حاضر در آن نشست مصوب شد.
عبدالملکی ادامه داد: رسیدگی بیشتر به کارگران منجر به افزایش بهره‌وری تولید و سود‌آوری خواهد شد.
وی ادامه داد: جامعه کارفرمایی علاوه بر حقوق و دستمزد، به سلامت، بهداشت محیط و ورزش کارگران نیز رسیدگی می‌کند که این امر جای تقدیر دارد و باید تقویت شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۶۱ مرکز بهداشتی، درمانی و بیمارستانی نیمه تمام در حوزه تأمین اجتماعی وجود دارد.
عبدالملکی اظهار کرد: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، غیرمنطقی و غیرعادلانه هزینه نمی‌کنیم. تا بودجه و برنامه نداشته باشیم پروژه‌ای را شروع نمی‌کنیم و پروژه‌های ناقص را بدون توجه به اینکه به نام چه کسی تمام می‌شود، تکمیل می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در مواردی اگر ضرورتی وجود داشته باشد به ویژه در سفرهای استانی طرح را از صفر آغاز می‌کنیم اما اولویت با تکمیل طرح‌های ناقص است و در این راستا دولت مردمی به دنبال نفع مردم است.
وی با بیان اینکه به منظور بهره‌وری بیشتر، انتصابات زیادی را در وزارتخانه انجام دادیم، افزود: در ۹ ماه گذشته ۴۵۰ انتصاب داشتیم تا به نیروهای مؤمن، متخصص و آشنا با درد مردم، برای خدمات‌رسانی مسئولیت بدهیم.