امیر دریادار ایرانی:

افزایش توان راهبردی نیروی دریایی ارتش در راستای تحقق صلح جهانی است

به گزارش نویدتهران،امیر دریادار ایرانی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اقتدار، همدلی، وحدت و توان خود قرار دارد و افزایش توان راهبردی نیروی دریایی ارتش در راستای تحقق صلح جهانی است.
امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین استقبال از ناوگروه 79 نیروی دریایی متشکل از «ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایَندُر» در بندرکُنارک گفت: حضور باصلابت در عمق راهبردی دریاها به دشمن این هشدار را داده که باید بیشتر حواسش را جمع کند و مراقب باشد.
وی افزود: همه‌ دستاوردها مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی همرزمان ما در ناوگروه‌های متعدد است. رزمایش‌های ما مانند یک جنگ تمام عیار است. از اینکه همرزمان‌مان توانستند پیام جمهوری اسلامی ایران را به دشمن ابلاغ کنند، به خودمان می‌بالیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: یک پیام وجود دارد و آن هم این است که نظام جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اقتدار، همدلی، وحدت و توان خود قرار و افزایش توان راهبردی نیروی دریایی ارتش در راستای تحقق صلح جهانی است.
در ادامه، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری، فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش نیز در این مراسم گفت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش با گسترش حوزه ماموریت خود توانسته عزت و افتخار دیگری را در سخت‌ترین شرایط تحریمی و اقتصادی کشور برای ملت شریف‌مان به ارمغان بیاورد.
وی ادامه داد: ناوگروه ۷۹ نیروی دریایی ارتش با استفاده از توان داخلی و حمایت‌های سلسله مراتب فرماندهی توانست ماموریت باارزشی را انجام دهد و این یکی دیگر از گام‌ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب بود که توسط جوانان ولایت‌مدار نیروی دریایی راهبردی ارتش انجام و موجب هراس دشمن شد. بدون ‌شک بخش اعظم این موفقیت از شکیبایی و همراهی خانواده‌های محترم همرزمان ‌ما بوده و از آنها قدردانی می‌کنیم.
گفتنی است؛ «ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندر» پس از 100 روز دریانوردی مداوم و پیمایش بیش از ۱۶ هزار مایل دریایی، امروز (دوشنبه) در اسکله ‌بندر کُنارک در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان پهلو گرفت. این ناوشکن در قالب ناوگروه ۷۹ در تاریخ ۱۴ آبان‌ با هدف اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در راستای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی از اسکله ‌بندر کُنارک حرکت و پس از حضور در رزمایش بزرگ ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی ایران به سمت خلیج عدن عزیمت کرد.