دادستان کل کشور:

اغتشاشگران خیابان پاسداران تهران ریشه در خارج از کشور دارند

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، گفت: عده‌ای از عناصری که خود را وابسته به گروهی از دراویش می‌دانستند و در حقیقت افرادی هستند که از این پوشش استفاده کردند در یک حرکت بسیار ناهنجار اغتشاشاتی ایجاد کرده و سبب مزاحمت برای مردم شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه سفر به استان هرمزگان و در فرودگاه بین المللی بندرعباس در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص اغتشاشات اخیر خیابان پاسداران تهران اظهار داشت:

حادثه ناگواری بود که در تهران اتفاق افتاد و متأسفانه عده‌ای از عناصری که خود را وابسته به گروهی از دراویش می‌دانستند و در حقیقت افرادی هستند که از این پوشش استفاده کردند، در یک حرکت بسیار ناهنجار اغتشاشاتی ایجاد کرده و سبب مزاحمت برای مردم شدند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی که مسئول تأمین امنیت کشور است با تدابیر قابل تقدیر و دوراندیشی‌ای که کمترین خسارت به مردم وارد و بهانه‌ای به دست هیچکس داده نشود، توانستند این موضوع را در حد قابل قبولی جمع کنند.
دادستان کل کشور افزود: متأسفانه عده‌ای از هم وطنانمان در این اتفاقات آسیب دیدند و چند نفر از نیرو‌های نیروی انتظامی و بسیج به شهادت رسیدند، عده‌ای آسیب دیدند و سبب نگرانی شهروندان شد.

وی بیان داشت: وظیفه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی است که این مسائل را باید از قبل رصد و پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.

منتظری خاطرنشان کرد: باید از زحمات نیروی انتظامی در این اتفاقات تقدیر کرد و دستگاه قضایی هم در این خصوص امروز جلسه ویژه‌ای برگزار و تصمیمات مناسبی گرفته شد

وی گفت: قوه قضاییه با قاطعیت و در چارچوب قوانین و مقررارت کشور با متخلفین برخورد می‌کند.

دادستان کل کشور گفت: امیدوارم مردم کشورمان با حضورشان در صحنه هیچ وقت اجازه ندهند، عده‌ای اراذل و اوباش و اغتشاشگرانی که قطعأ ریشه در خارج از کشور دارند و در این خصوص علائم و نشانه‌هایی بدست آورده ایم، اجازه پیدا کنند آرامش و امنیت مردم را برهم بزنند.

وی تاکید کرد: به طور حتم دولت، قوه قضاییه و نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی همیشه در صحنه هستند و آنچه برای مان بسیار مهم است حفظ و حراست از امنیت مردم است.