بر اساس ابلاغیه؛

اعمال محدودیت‌های یک‌هفته‌ای در پایتخت

به گزارش نویدتهران،استانداری تهران محدودیت‌های یک‌هفته‌ای را به علت تشدید شیوع کرونا در تهران اعلام کرد که طی آن برخی مشاغل تعطیل می‌شود.

بر اساس این ابلاغیه همه مراکز تفریحی، شهربازی‌ها، باشگاه‌های ورزشی، سینما، موزه و باغ موزه‌ها، تئاتر و مراکز مشابه، مساجد و مصلی‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه‌های علمیه، تالار‌های پذیرایی، کتابخانه‌ها و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها از ۱۲ مهر تا ۱۸ مهر تعطیل خواهند بود.
همچنین برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها و فعالیت باشگاه‌های ورزشی، ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه و فعالیت کافه ها، قهوه خانه‌ها و چایخانه‌ها و باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخر‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی و همچنین برگزاری مراسم نماز جمعه ممنوع خواهد بود.
بنابر این گزارش؛ استاندار تهران پیش از این هم گفته است: ارائه خدمت به مراجعان فاقد ماسک، تخلف اداری محسوب می‌شود.
انوشیروان محسنی بندپی اظهار داشت: با توجه به گسترش و شیوع مجدد بیماری کرونا و اهمیت اجرای صحیح و دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی و گزارش‌های نظارتی مبنی بر کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین کاهش استفاده از ماسک بین شهروندان و کارکنان ادارات دولتی ادامه داد: ضمن تأکید مجدد بر اجرای صحیح و دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی بیماری کرونا، تشدید نظارت و تعیین تدابیر جدی در کنترل و ارزیابی نحوه اجرای شیوه نامه مورد اقدام و مراقبت قرار گیرد.
استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک در محیط کار برای همه کارکنان و ارباب رجوع الزامی است و از ارائه خدمات به مراجعان ادارات که از ماسک استفاده نمی‌کنند، خودداری شود.