اعلام نتایج کمیته ویژه بررسی حادثه قطار

%d8%aa%d8%b1%da%a9%d8%a7%d9%86مسئول کمیته ویژه بررسی حادثه تصادف قطار: با حرکت قطار خارج از سیستم اتوماسیون، کنترل های ایمنی نقش خود را انجام ندادند و با حرکت دستی این فاجعه بوجود آمده است.
ترکان، مسئول کمیته ویژه بررسی حادثه تصادف قطار گفت: جمع بندی بازدید ها و بررسی ها نشان داد سیستم اتوماسیون راه آهن کار خود را به درستی انجام داده و این ضایعه اسف بار از آنجا آغاز شده که سیستم به دلایلی که در دست بررسی است از حالت اتوماسیون خارج شده و به حالت دستی درآمده است.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از صدا و سیما،‌ مشاور ارشد رئیس جمهور تاکید کرد: اینکه قصور یا تقصیر درباره وقوع این حادثه متوجه کیست در دست بررسی است.
ترکان خاطرنشان کرد: از کارخانه اتوماسیون راه آهن و شرکت پیمانکار آن هم بازدید شده است و منتظریم کمیسیون سوانح راه آهن هم نظر خود را اعلام کند تا گزارش نهایی را به رئیس جمهور ارائه دهیم.
طبق دستور معاون اول رئیس جمهور، کمیته ای متشکل از اکبر ترکان مشاور ویژه رئیس جمهور، رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور، رییس اسبق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مشاور معاون اول رییس جمهور و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان ابعاد مختلف حادثه تصادف قطارها در هفت خوان دامغان را بررسی می کنند.