اعلام برنامه‌‏های ‌۲۲ بهمن‏‌ماه در حرم مطهر امام رضا(ع)

به گزارش نویدتهران،معاون تبلیغات آستان قدس رضوی ویژه برنامه‌‏های یوم الله ۲۲ بهمن‌‏ماه، که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می‏‌شود، را اعلام کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی، با اشاره به اینکه در طول دهه فجر در حرم مطهر رضوی ویژه برنامه‎های متعددی برگزار شد، گفت: ویژه یوم الله ۲۲ بهمن از سوی معاونت تبلیغات برنامه‌‏هایی تدارک دیده شده که از عصر شنبه آغاز و تا شامگاه یک‎شنبه ادامه خواهد داشت.
وی درباره برنامه‎های سخنرانی رواق امام خمینی(ره) عنوان کرد: شنبه ۲۱ بهمن‌‏ماه آیت‎الله رحیمیان و حجت الاسلام و المسلمین دهشت، قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء با موضوع دست‎آوردهای انقلاب اسلامی، خودباوري و پیشرفت علمی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و در ادامه زائران عزیز از برنامه شعر خوانی، تواشیح و مداحی حماسی بهرمند می‎شوند.
وی ادامه داد: طبق سنوات گذشته زائران و مجاوران ولایت‎مدار پس از راهپیمایی به حرم مطهر رضوی مشرف خواهند شد و ساعت ۱۱ از ویژه برنامه سخنرانی آیت الله سعیدی و شعرخوانی و سرودخوانی بهرمند خواهند شد.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی آمادگی کامل برای برپایی باشکوه‎تر برنامه‎ها را در دستور کار خود دارد، افزود: باتوجه به تعداد زیاد زائران در روز یکشنبه، در کلیه صحن‎ها اعم از صحن جامع‎رضوی، جمهوری اسلامی، انقلاب، آزادی و کلیه رواق‎ها نماز جماعت ظهر و عصر اقامه خواهد شد.
وی تصریح کرد: خادمان بارگاه منور رضوی در این روز مبارک در بین امت ولایتمدار و بابصیرت حضور خواهند داشت و برای نظم بیشتر اجرای برنامه‌‏ها، زائران را راهنمایی خواهند کرد.
حسینی گفت: بعد از نماز ظهر و عصر برنامه‏‌ها با محوریت رواق امام خمینی(ره) دنبال خواهد شد و پس از قرائت امین الله، شاعران و ذاکران به شعرخوانی و مداحی حماسی خواهند پرداخت.
وی ادامه داد: در شامگاه روز یکشنبه نیز آیت‌الله رحیمیان و حجت الاسلام فرازی‏‌نیا به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: افزون بر برنامه‏‌های رواق امام خمینی(ره) در دیگر اماکن متبرکه نیز برنامه‏‌های سخنرانی، حلقه معرفت، فقه زندگی، پرسمان دینی، سخنرانی و مداحی ویژه بانوان دائر می‏‌باشد.
حسینی گفت: والدین محترم برای بهره‌مندی کودکان‏شان، می‏‌توانند به رواق دارالهدایه، کبوترانه و پایگاه آداب زیارت شهید هاشمی‏نژاد مراجعه کنند