اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در شانزدهمین دوره آغاز شد

فقیهی

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در شانزدهمین دوره خبر داد و گفت: آغازعملیات شانزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، روز جمعه اول بهمن ماه سال ۹۵ از استان فارس خواهد بود و تا اردیبهشت ماه ۹۶، اعزام‌ها ادامه دارد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از لبیک، وی در خصوص تعداد دانشگاهیانی که در این دوره به عتبات اعزام می شوند، گفت: بیش از ۸۲ هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور در این دوره متقاضی تشرف به عتبات بودند که از آن میان بیش از ۱۶ هزار دانشگاهی به عتبات عالیات اعزام می شوند.

فقیهی گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با همکاری بعثه مقام معظم رهبري، سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا در عراق، برای حضور دانشگاهیان در عتبات برنامه هاي فرهنگي گسترده اي را پيش بيني كرده است كه از زمان ورود دانشگاهیان به عراق اين برنامه ها آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: قبل از اعزام به زائرین دانشگاهی یک بسته فرهنگی داده خواهد شد که در شهر نجف اشرف و کربلای معلی از این بسته فرهنگی سوالاتی در قالب مسابقه طرح و اجرا می گردد.

وی ادامه داد: همایش احلی من العسل و حر شناسی در کربلا و در نجف بازدید از بیت امام (ره)، کتابخانه علامه امینی،زیارت مقام صافی صفا ، نجف شناسی و بازدید از اماکن مذهبی و تاریخی آن را برای زائرین دانشگاهی اعزامی به عتبات خواهیم داشت.

فقیهی گفت:پروازهاي هوايي بخشي به مقصد نجف و بخشي بغداد خواهد بود كه پروازهاي بغداد ابتدا به كاظمين، كربلا و بعد به نجف اعزام مي شوند و پروازهاي نجف، ابتدا نجف، كربلا و سپس به كاظمين مشرف مي‌شوند.گروه‌هاي زميني هم ابتدا به نجف اشرف و سپس كربلاي معلا و بعد هم به كاظمين اعزام مي شوند .

وي افزود: در اين دوره برای تمامی زائران عتبات دانشگاهیان وام يك و یک و نیم ميليون توماني بانك ملت را در نظر گرفته‌ايم كه قرض الحسنه و کارمزد آن ۴ درصد است.